70 tys. na laptopy do nauczania zdalnego. Dofinansowanie dla gminy z Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa

  • 06.04.2020, 15:41
  • redakcja
70 tys. na laptopy do nauczania zdalnego. Dofinansowanie dla gminy z Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa UMiG Pelplin

Podziel się:

Oceń:

GMINA PELPLIN. Urząd Gminy i Miasta Pelplin zawnioskował o sfinansowanie zakupu 50 laptopów wraz z niezbędnym oprogramowaniem, które mają służyć uczniom oraz nauczycielom szkół gminnych w procesie zdalnego nauczania. Sprzęt ma trafić do osób najbardziej potrzebujących, w pierwszej kolejności do tych, którzy go nie mają.

 

W ramach finansowanego ze środków Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014 – 2020, gminy oraz powiaty otrzymały możliwość złożenia wniosków na zakup sprzętu umożliwiającego zdalną naukę. Limit określony przez rząd wynosił od 40 tys. do 100 tys. zł brutto. Przygotowana przez zarządzających programem lista określiła dokładną wielkość środków, jakie może uzyskać każda gmina, w przypadku Gminy Pelplin to 70 tys. zł brutto. Na taką kwotę też został złożony wniosek, który obecnie jest weryfikowany przez Instytucję Zarządzającą POPC. Nie czekając na decyzję o przyznaniu środków, mając na względzie informację, iż złożenie środków jest gwarancją wypłaty środków, Burmistrz Pelplina Mirosław Chyła podjął decyzję o rozpoczęciu już teraz procedury zakupu sprzętu. Ważne jest bowiem jak najszybsze zaopatrzenie najbardziej potrzebujących w sprzęt pozwalający na zdalną naukę.

 

Projekt „Zdalna Szkoła w Gminie Pelplin” finansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014 – 2020.

 

or. (tomm)/UMiG Pelplin

html_redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe