Pomoc za 0,5 mln zł dla Szpitali Tczewskich

  • 24.03.2020, 12:59
  • redakcja
Pomoc za 0,5 mln zł dla Szpitali Tczewskich W. Mocny

Podziel się:

Oceń:

W związku z zagrożeniem epidemicznym prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki podjął decyzje o udzieleniu pomocy Szpitalom Tczewskim S.A

Okazuje się, że szpital ma pilne potrzeby, podobnie jak inne tego rodzaju ośrodki w Polsce w obliczu sytuacji, z którą mamy do czynienia.

Zapytaliśmy Macieja Bielińskiego, prezesa Szpitali Tczewskich SA m.in. o najpilniejsze potrzeby:

- Niestety dostawy obecnie są nieregularne, tak jak w całej Polsce i musimy robić wszystko co możliwe żeby takie środki zakupić - stwierdził prezes M. Bieliński. - Obecnie stosunkowo niewiele osób zgłasza się na razie do tczewskiego szpitala, gdyż procedura jest inna. Osoba podejrzewająca zarażenie Koronawirusem powinna wykonać telefon do sanepidu i/lub do Szpitala Zakaźnego...

 

Miasto postanowiło odpowiednio zareagować, by wzmocnić tczewski szpital.

O działaniach miasta prezydent Mirosław Pobłocki, wcześniej poinformował na swoim profilu na Facebooku:

 

- Pomoc dotyczy zakupu ze środków budżetu miasta i przekazania Szpitalom Tczewskim artykułów ochrony osobistej dla personelu szpitala. Za kwotę 0,5 mln zł zakupione będą m.in. maseczki, kombinezony, gogle, przyłbice, środki do dezynfekcji. Środki pochodzą z rezerwy budżetu miasta, przeznaczonej na sytuacje kryzysowe. Wsparcie pozwoli tczewskiej placówce zabezpieczyć najpilniejsze potrzeby wynikające z obecnej sytuacji rozprzestrzeniania się koronawirusa, a tym samym zapewnić bezpieczeństwo personelowi szpitala i pacjentom.

 

Radni Tczew od Nowa poinformowali nas, że w związku z nie odbywaniem się komisji i ostatniej, marcowej sesji Rady Miejskiej, zawnioskują o wypłacenie radnym połowy lub mniejszej diety.

Jak poinformował nas Łukasz Brządkowski, będzie on postulował by zaoszczędzoną w ten sposób kwotę przeznaczyć na środki sanitarne dla szpitala m.in. maseczki.

 

Trzymamy za słowo!

Wawrzyniec Mocny

 

html_redakcja

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 27.03.2020, 19:40
Dziwne, że szpital jasno i wyraźnie nie określił, że ma braki. Wkoło tylko słychać, że szyją maseczki, a tu realny problem, który wychodzi na wierzch, bo prezydent się obudził. Być może więcej środków higienicznych i sanitarnych udałoby się szybciej załatwić, gdyby w porę publicznie o tym poinformowano....
Mieszkanka
Mieszkanka 25.03.2020, 12:52
Gratuluję Panie Prezydencie

Pozostałe