Pozycjonowanie lokalne w Tczewie

 • 20.03.2020, 13:29
 • Materiał partnera
Pozycjonowanie lokalne w Tczewie

Podziel się:

Pozycjonowanie lokalne w Tczewie to najszybszy sposób na poprawę pozycji strony w internecie i zbudowanie marki firmy na lokalnym rynku.

Usługa jest kierowana do właścicieli firm, którzy poważnie podchodzą do rozwoju swojego biznesu i zależy im na znalezieniu przestrzeni, w której mogą wyprzedzić większych konkurentów i zbudować automatyczną przewagę nad wszystkimi „nowymi graczami” na swoim rynku. Lokalne pozycjonowanie stron w Tczewie nie jest całkowicie różne od klasycznego pozycjonowania, jednak skupia się na innym obszarze i polega na odmiennych strategiach i działaniach.

Czym jest pozycjonowanie lokalne w Tczewie?

Pozycjonowanie lokalne w Tczewie (Local SEO) polega na wprowadzaniu zmian na stronie (on-site SEO) i działaniach poza stroną (off-site), które wspólnie poprawiają pozycję strony w darmowych wynikach wyszukiwania w Google. Lokalne SEO odróżnia się od zwykłego pozycjonowania tym, że agencja SEO wprowadza strategie, związane z konkretną lokalizacją. Kiedy ktoś jest zainteresowany usługą w danym mieście jak np. „salon fryzjerski Gdańsk” lub „restauracja gruzińska Kraków Kazimierz”, Google wyświetla firmy świadczące takie usługi na konkretnym obszarze. Poza linkami wyszukiwarka zazwyczaj pokazuje także mapę, na której widnieją konkretne firmy. Pozycjonowanie stron w Tczewie sprawia więc, że firmy mogą wyprzedzić swoich konkurentów w wyścigu o klientów, którzy chcą skorzystać z oferty „na już”.

Pozycjonowanie lokalne stron w Tczewie – największe zalety

Pozycjonowanie lokalne stron w Tczewie ma wiele zalet. Duża część z nich pokrywa się z ogólnymi zaletami pozycjonowania, czyli m.in. poprawa pozycji strony, budowa rozpoznawalności marki oraz zwiększenie liczby klientów. Proces dowolnego rodzaju pozycjonowania wymaga także wprowadzenia zmian, które sprawiają, że strona zapewnia lepsze User Experiance internautom oraz zwiększa jej autorytet. Dla wielu firm pozycjonowanie lokalne w Tczewie ma także dodatkowe zalety, do których należą możliwość dotarcia do klientów na konkretnym obszarze oraz przyciągnięcia na stronę osób gotowych do podjęcia pożądanego działania. Dodatkowymi korzyściami pozycjonowania lokalnego są również mniejsza konkurencja, szybsze efekty i zazwyczaj niższy koszt działań agencji SEO. Jest to spowodowane tym, że firm, które świadczą konkretną usługę w całym kraju, są tysiące, natomiast na lokalnym rynku możemy znaleźć maksymalnie kilkudziesięciu konkurentów w dużych miastach. W mniejszych miejscowościach, starając się poprawić pozycje strony na lokalnym rynku, musimy „pokonać” jedynie kilku konkurentów. Algorytmy Google przy wybieraniu stron do wyświetlenia zawsze biorą pod uwagę czynnik lokalizacji, dlatego, jeżeli ktoś w Tarnowie wpisze frazę „salon fryzjerski”, pierwsze wyniki będą prowadzić do stron lokalnych fryzjerów. Oznacza to, że pozycjonowanie lokalne poprawia również pozycję strony w pozycjonowaniu globalnym.

Dla kogo pozycjonowanie lokalne?

Z pozycjonowania lokalnego mogą korzystać praktycznie wszystkie firmy, ale to prawdziwy „must-have” dla firm skupiających się na docieraniu do klientów w konkretnej lokalizacji. W pierwszej kolejności są to firmy świadczące usługi jak np.

 • punkty usługowo handlowe,
 • salony fryzjerskie i kosmetyczne,
 • warsztaty samochodowe,
 • kancelarie prawnicze,
 • kliniki lekarskie,
 • usługi budowlane, naprawcze,
 • kwiaciarnie,
 • usługi specjalistyczne, np. krawiec, tapicer, fizjoterapeuta, lekarz i inne,
 • firmy z branży gastronomicznej.

Lokalne pozycjonowanie stron w Tczewie powinno być podstawowym działaniem marketingowym dla wszystkich mniejszych i średnich przedsiębiorców, którzy chcą szybko zwiększyć dochody firmy.

Warto sprawdzić również rankingi przedmiotów na terdeals.com/pl, które jest prowadzone przez firmę NPROFIT.

Materiał partnera

Pozostałe