KORONAWIRUS. Wojewoda pomorski zawiesza czasowo placówki opiekuńcze

  • 20.03.2020, 11:19
  • Wawrzyniec Mocny
KORONAWIRUS. Wojewoda pomorski zawiesza czasowo placówki opiekuńcze Gerd Altmann/pixabay

Podziel się:

Oceń:

Komunikaty Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Tczewie w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa w związku z decyzją wojewody.

Poleceniem z dnia 11 marca 2020 r. wojewoda pomorski nakazał w terminie od 12 marca 2020 r. do 25 marca 2020 r. czasowo zawiesić działalność w:

 

a) placówkach wsparcia dziennego;
b) centrach integracji społecznej;
c) klubach integracji społecznej;
d) dziennych domach i klubach seniora;
e) środowiskowych domach samopomocy;
f) warsztatach terapii zajęciowej.

W zakresie działania Zespołu Opiekuńczego w Tczewie, podjęto decyzję o utrzymaniu do odwołania zakazu odwiedzin w Ośrodku Opiekuńczym, w którym aktualnie przebywa 30 osób. Działania Dziennego Dom Pobytu, Klubu Senior+, spotkania Cafe Senior oraz Banku czasu zostają zawieszone do odwołania. Dzienny Dom Pobytu będzie funkcjonował w zakresie dyżuru na wypadek wystąpienia okoliczności wymagających udzielenia wsparcia mieszkańcom.

 

Przeprowadzono analizę sytuacji osób korzystających z Dziennego Domu Pobytu (51 osób) w zakresie ich samodzielności oraz możliwości sprawowania opieki przez rodzinę. Ustalono, że osoby przy wsparciu rodziny mogą samodzielnie funkcjonować. Sytuacja poszczególnych osób będzie na bieżąco monitorowana.

W czasie zawieszenia działalności placówek oraz zajęć sytuacja wszystkich osób korzystających będzie monitorowana przez pracowników MOPS.

 

Osoby objęte kwarantanną są codziennie monitorowane przez służby (policja, sanepid). MOPS pozostaje w stałym kontakcie z tymi służbami i będzie interweniował w przypadku wystąpienia okoliczności wymagających zabezpieczenia osób objętych kwarantanną.

Podjęto decyzję o zawieszeniu działań prowadzonych na rzecz uczestników projektu „Społeczne od-nowa” oraz „POMOST do aktywizacji”, z uwagi na prawdopodobieństwo nieuczestniczenia w zajęciach i spotkaniach, w związku z koniecznością sprawowania opieki nad dzieckiem.

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Tczewie prosi swoich klientów o ograniczenie wizyt w siedzibie MOPS. O ile to możliwe, prosimy sprawy załatwiać telefonicznie, drogą elektroniczną (szczegółowe instrukcje jak złożyć wniosek tą drogą można znaleźć pod adresem

 

https://mops.tczew.pl/ewnioski) lub za pośrednictwem poczty.

 

Klienci, którzy przyjdą do Ośrodka, będą przyjmowani pojedynczo.

 

Dane teleadresowe poszczególnych jednostek:

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Tczewie
ul. 1 Maja 8
83-110 Tczew
tel.(58) 777-00-20
(58) 777-00-30
Dział Świadczeń Rodzinnych (58) 532-73-90
fax.: (58) 532-60-03
E-mail:
[email protected]

Forum Inicjatyw Społecznych - Centrum Aktywności Lokalnej
ul. Łazienna 5
83-110 Tczew
tel. (58) 530-22-20
E-mail:
[email protected]

Zespół Opiekuńczy MOPS
ul. Niepodległości 10
83-110 Tczew
tel. (58) 531-30-35 wew. 31
[email protected]

 

Klientów Ośrodka odbierających świadczenia w formie gotówkowej w kasie Ośrodka prosimy o przychodzenie po odbiór świadczeń wyłącznie w wyznaczonych godzinach (11.30-14.00) i nie przebywanie na terenie Ośrodka poza godzinami otwarcia kasy. Jednocześnie zachęcamy te osoby do zmiany formy realizacji świadczeń i wskazania rachunków bankowych, na które mają być przekazywane świadczenia.

Ponadto w trosce o bezpieczeństwo klientów jak i pracowników Ośrodka apelujemy o:

zachowanie bezpiecznej odległości od rozmówcy (1-1,5 metra)

podczas kaszlu i kichania należy zakryć usta i nos zgiętym łokciem lub chusteczką – jak najszybciej wyrzuć chusteczkę do zamkniętego kosza i umyć ręce, używając mydła i wody lub zdezynfekować je środkami na bazie alkoholu (min. 60%).

opr. (tomm)/UM w Tczwie

Wawrzyniec Mocny

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe