piątek, 19 kwietnia 2024 16:50
Reklama

Udaremniona próba samobójcza nastolatka? Sprawna reakcja służb

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Tczewie 27 lutego otrzymali informację o nastolatku, który chce popełnić samobójstwo. Policjanci wspólnie ze strażakami natychmiast rozpoczęli działania poszukiwawcze. Po ponad dwugodzinnych poszukiwaniach mundurowi odnaleźli 16-latka, któremu niezwłocznie udzielili pomocy i przewieźli go do miejscowego szpitala.
Udaremniona próba samobójcza nastolatka? Sprawna reakcja służb

Autor: pixabay

27 lutego po godzinie 14.00 do policjantów z Tczewa dotarła informacja o zaginięciu 16-latka. Mundurowi ustalili, że nastolatek pożegnał się ze swoimi rówieśnikami i opuścił szkołę.

 

- Otrzymane zgłoszenie zostało potraktowane priorytetowo. Stróże prawa natychmiast rozpoczęli poszukiwania 16-latka, z którym nie było kontaktu – relacjonuje asp. sztab. Dawid Krajewski, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej policji w Tczewie. - W komendzie został ogłoszony alarm, a do działań zaangażowano tczewskich policjantów, funkcjonariuszy z Oddziałów Prewencji Policji w Gdańsku oraz strażaków z Państwowej Straży Pożarnej w Tczewie. Sytuacja była bardzo poważna, bo od prawidłowo prowadzonych działań zależało ludzkie życie. Funkcjonariusze przeszukiwali wytypowane miejsca, w których mógł przebywać zaginiony nastolatek, kontaktowali się z rodziną i znajomymi, po to aby zebrać jak najwięcej informacji, które mogłyby pomóc w jego odnalezieniu. Po ponad dwóch godzinach od zgłoszenia policjanci na jednej z ulic w Tczewie odnaleźli zaginionego 16-latka.

 

Policjanci widząc dziwne zachowanie nastolatka, natychmiast podjęli decyzję o przetransportowaniu go do miejscowego szpitala, gdzie została mu udzielona pomoc medyczna. Dzięki szybkim i zdecydowanym działaniom służb ratowniczych – policji, straży pożarnej i ratowników medycznych, życie 16-latka zostało uratowane.

 

Policjanci apelują do młodzieży:

 

- Jeżeli widzisz, że twoja znajoma, znajomy jest smutny, przygnębiony to zapytaj, jak możesz im pomóc. Powiadom kogoś dorosłego o swoich spostrzeżeniach. To może być rodzic, nauczyciel, wychowawca lub psycholog. Jeśli czyjeś życie jest zagrożone, zadzwoń pod numer alarmowy 112 i postaraj się przekazać służbom lokalizację miejsca, w którym znajduje się ktoś potrzebujący pomocy. Pamiętaj, w takich sytuacjach ogromne znaczenie ma czas. W razie potrzeby szukaj pomocy w instytucjach pomocowych takich jak Wydział Interwencji Kryzysowej lub można zadzwonić na telefon zaufania dla dzieci i młodzieży: 116 111.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Konio 28.02.2020 21:22
No ciekawe z tymi dwoma godzinami. Policja po Galerii chodziła dużo dłużej i pączki konsumowała zakupione w tutejszej cukierni.

XxX 28.02.2020 15:09
27 LISTOPADA?

Reklama