Przekazanie sprzętu strażackiego pomagającego ratować życie i zdrowie [GALERIA ZDJĘĆ]

  • 09.12.2019, 17:21
  • Wawrzyniec Mocny
Przekazanie sprzętu strażackiego pomagającego ratować życie i zdrowie [GALERIA ZDJĘĆ] W. Mocny

Podziel się:

Oceń:

GM. TCZEW. Nie tak dawno w firmie DOVISTA Polska w Wędkowych miało miejsce ważne spotkanie. W obecności komendanta Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej bryg. Andrzeja Mroza i z-cy kom. st. kpt. Zbigniewa Rzepki, Wojciech Baszkowski, dyrektor zarządzający DOVISTA przekazał sprzęt o wartości 24 tys. zł.

Dodajmy, że współpraca z firmą okienną w Wędkowach trwa nie od dziś, ponieważ łącznie do tej pory DOVISTA, przekazała tczewskim strażakom oraz ochotniczym strażom sprzęt za ok. 140 tys. zł. Ekwipunek przekazany obecnie składał się z 6 masek ochrony dróg oddechowych, 6 sztuk  sygnalizatorów bezruchu, uruchamiających w razie zagrożenia podczas akcji (nie poruszania się ratownika); specjalne rękawy foliowe; suszarki sprzętu ochrony dróg oddechowych; sprzęt do dezynfekcji. Przekazano też drukarkę komputerową. Jak się dowiedzieliśmy np. pojedyncza maska ochrony dróg oddechowych to koszt ok. 800 zł.

Za udaną współpracę dziękował też obecny na spotkaniu Piotr Cymanowski, wicestarosta tczewski.

 

Prewencja i dobra współpraca

- Dobra współpraca ze strażą pożarną jest dla nas bardzo ważna, jako dla firmy która swoje produkty wykonuje z drewna, w której często występuje zagrożenie pożarowe – mówił dyr.  W. Baszkowski. - Nie zadajemy sobie pytania: „czy” dojdzie do pożaru, ale raczej „kiedy”, bo ten jest nieunikniony mimo najwyższych środków ostrożności. Nam zależy, by straż była dobrze wyposażona i mogła udzielać skutecznie pomocy w razie konieczności. Cały czas zacieśniamy współpracę zarówno z OSP, jak i PSP. Wiele uwagi poświęcamy prewencji, by nasi pracownicy dokładnie wiedzieli jak zachować się w przypadku zagrożenia.

Dyrektor DOVISTA przekazując sprzęt, dziękował przedstawicielom straży za trud w niesieniu pomocy w przypadkach zagrożenia.

W Wiosce Okiennej w Wędkowach kilka razy w roku przeprowadzane są ćwiczenia prewencyjne m.in., próbne ewakuacje, gdyż w razie sytuacji kryzysowej szybkość reakcji ma kluczowe znaczenie. Ćwiczone są właściwe i sprawne wykorzystywanie hydrantów. Wspierana jest też integracja strażaków, lokalnej społeczności i pracowników fabryk Wioski Okiennej np. poprzez organizowanie Dnia Strażaka.

- Zawsze będąc w takich obiektach zwracam uwagę gdzie i czy są  umieszczone odpowiednie tabliczki alarmowe, czy sprzęt gaśniczy – podkreślił kom. Andrzej Mróz. - W przypadku Państwa firmy nigdy nie zauważyłem niczego niepokojącego, a wręcz przeciwnie – wdrożone systemy bezpieczeństwa występują w odpowiedniej, a nawet większej ilości niż wymagana przepisami. Cieszę się, że są takie firmy jak DOVISTA, które w takim stopniu dbają o bezpieczeństwo pożarowe.

 

Fundacja Pracownicza VKR wspiera region

DOVISTA w swoich działaniach kieruje się zasadą Społecznej Odpowiedzialności Biznesu (CSR), w ramach której prowadzone są inicjatywy społeczne.

Grupa VKR, do której należy DOVISTA w 1991 r. założyła Fundację VKR w Danii, której celem jest wspieranie oddolnych inicjatyw, potrzeb mieszkańców. Pomoc udzielana jest pracownikom DOVISTA oraz organizacjom non profit działającym w promieniu 30 km od siedziby firmy- czyli od Wędkowach. Na przestrzeni lat na naszym terenie udzielono pomocy o wartości 3 mln zł. Fundacja zaczęła swoją działalność na terenie powiatu tczewskiego około 2004 r. –informuje Aleksandra Puchała, koordynator Fundacji VKR w DOVISTA w Wędkowach. - Dopiero w ostatnich latach tak wyraźnie zaznaczyliśmy swoją pomocową obecność na tym terenie. Jako Fundacja nie dajemy sprzętu tylko pieniądze na sprzęt. Lokalna organizacja lub stowarzyszenie może zwrócić się do nas z wnioskiem, wskazując konkretne potrzeby, wówczas my rozpatrzymy taki wniosek. Fundacja VKR wspiera też swoich indywidualnych pracowników lub pracowników emerytowanych. Przyjmujemy wnioski od każdej organizacji pozarządowej, jednak pomocy udzielamy tej konkretnej – raz na 5 lat i za każdym razem powinien to być inny cel.

 

Do tej pory Fundacja Pracownicza VKR działająca w DOVISTA wsparła 172 pracowników i 144 organizacje non profit. Na przestrzeni lat w ramach współpracy ze strażą państwową i ochotniczą w zasadzie w każdym roku miało miejsce przekazanie wsparcia w postaci funduszu na sprzęt.

 

(tomm)/fot. W. Mocny

Wawrzyniec Mocny

Zdjęcia (37)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe