Kierowca BMW potrącił 71-latkę na pasach

  • 09.12.2019, 16:39
  • redakcja
Kierowca BMW potrącił 71-latkę na pasach KPP Tczew

Podziel się:

Oceń:

Tczewscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło dzisiaj na ulicy Jagiellońskiej. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 36-letni kierowca BMW potrącił pieszą, która przechodziła przez przejście dla pieszych. 71-latka z obrażeniami ciała trafiła do szpitala. Funkcjonariusze zatrzymali 36-letniemu kierowcy BMW prawo jazdy oraz zatrzymali dowód rejestracyjny. Policjanci apelują o ostrożność i zasadę ograniczonego zaufania do wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Dzisiaj przed godziną 6.00 oficer dyżurny tczewskiej policji otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło na ulicy Jagiellońskiej. Natychmiast na miejsce zdarzenia zostali skierowani policjanci z wydziału ruchu drogowego wraz z technikiem kryminalistyki. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że 36-letni kierowca bmw jadąc prosto ulicą Jagiellońską w kierunku drogi krajowej nr 91, potrącił 71-latkę, która przechodziła przez przejście dla pieszych. Badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało, że kierowca samochodu był trzeźwy. 71-latka karetką została zabrana do szpitala. Mundurowi kierowcy bmw zatrzymali prawo jazdy oraz dowód rejestracyjny od samochodu.

 

Funkcjonariusze zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Technik kryminalistyki sporządził dokumentację fotograficzną i wykonał szkic sytuacyjny. Policjanci na miejscu rozmawiali ze świadkami zdarzenia. Stróże prawa zabezpieczyli ujawnione ślady na miejscu zdarzenia, które pomogą w wyjaśnieniu okoliczności tego wypadku.

 

Policjanci przypominają, że kierowcy powinni zwracać szczególną uwagę na niechronionych uczestników ruchu drogowego. Z kolei piesi powinni dbać o własne bezpieczeństwo, stosować się do obowiązujących przepisów, a dla zwiększenia swojego bezpieczeństwa nosić elementy odblaskowe nawet w terenie zabudowanym. Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowania zasady ograniczonego zaufania.

 

html_redakcja

Zdjęcia (1)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe