Zaplanuj i przyjdź na bezpłatne badanie mammograficzne!

  • 05.12.2019, 15:38
  • Wawrzyniec Mocny
Zaplanuj i przyjdź na bezpłatne badanie mammograficzne! Materiały promocyjne

Podziel się:

Oceń:

PELPLIN. 8 stycznia 2020 w godzinach od 10.00 do 16.00 przy Przychodni Pelmed, ul. Wybickiego 14 w Pelplinie odbędą się bezpłatne badania mammograficzne w mobilnej pracowni LUX MED. Badania wykonywane są w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi nadzorowanego przez Ministerstwo Zdrowia i refundowanego przez NFZ.

W 2020 roku po raz pierwszy w Programie mogą uczestniczyć Panie z rocznika 1970.

 

- Zależy nam bardzo na dotarciu do nich z tą informacją, ze względu na fakt, że są w grupie roczników 1966 – 1970, które nie otrzymują indywidulanych zaproszeń na badania mammograficzne – zapewnia Anna Niemirska z biura prasowego LUX MED. - Wraz z nastaniem 2020 roku LUX MED kontynuuje akcję bezpłatnych badań mammograficznych dla Pań w wieku 50-69 lat. Badania wykonywane są w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi finansowanego przez NFZ i nie wymagają skierowania lekarskiego.

 

W ulotkach promocyjnych znajdziemy informacje o grupie docelowej, które stanowią panie urodzone w latach 1951-1970.

W badaniu mogą wziąć udział Panie w wieku 50-69 lat, które są ubezpieczone, nie są leczone z powodu raka piersi a także i nie miały wykonanej mammografii w ramach Programu w ciągu ostatnich 24 miesięcy lub są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy

 

- Uprzejmie prosimy o wcześniejszą rejestrację pod nr tel. 58/666 24 44 lub na http://www.mammo.pl/formularz. W celu weryfikacji uprawnień do badania przed połączeniem telefonicznym prosimy przygotować dowód osobisty. Na badanie prosimy zabrać ze sobą zdjęcia z poprzednich mammografii.

 

„Zbadaj się i zyskaj spokój! Zachęć do badania bliskie osoby w podobnym wieku.” - namawiają organizatorzy akcji.

 

W tym roku uprawnienia do skorzystania z bezpłatnej mammografii nabywają Panie z rocznika 1970. Panie zaproszone są do rejestracji na badania i zachęcamy do ich regularnego przeprowadzania. Tylko systematyczność w przestrzeganiu terminów kolejnych badań mammograficznych pozwala na wykrycie potencjalnego zagrożenia na bardzo wczesnym etapie rozwoju choroby.

Wawrzyniec Mocny

Zdjęcia (1)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe