Gra warta piernika, czyli Maurycy i kolędnicy. Opowieść o sile dobrych uczynków

  • 30.11.2019, 18:16
  • Wawrzyniec Mocny
Gra warta piernika, czyli Maurycy i kolędnicy. Opowieść o sile dobrych uczynków

Podziel się:

Oceń:

TCZEW. Już 1 grudnia bieżącego roku na scenie Tczewskiego CKiS-u będzie można zobaczyć aktorów z Toruńskiego Teatru Muzycznego.

Pogodna, bożonarodzeniowa historia właściciela sklepu z tradycyjnymi piernikami, który mizernie odnajduje się w świecie, gdzie miarą szczęścia stał się zysk. Ciepła, pełna przekornego humoru muzyczna opowieść o sile dobrych uczynków i wiary w wigilijny cud.

Wszyscy wiedzą, że warto pomagać. Pan Maurycy też to wie. Dlatego dziwi go, że przez swoje dobre serce trafił na skraj bankructwa, a jego córka lubi go coraz mniej. Czy dzięki pomocy przyjaciół, w tym rezolutnej pani Halinki i ironicznego, bezimiennego kota, dobroduszny Maurycy odzyska to, co stracił? Któż to wie…. Skoro cuda się zdarzają. Do tej współczesnej wersji „opowieści wigilijnej” (o cudzie świąt Bożego Narodzenia) Tomasz Lewandowski przygotował nowe aranżacje popularnych pastorałek Wandy Chotomskiej, z muzyką Teresy Niewiarowskiej. Dziesięć utworów muzycznych przeplatanych jest pełną ciepła historią staroświeckiego sklepu z piernikami.

 

Kto wystąpi na deskach CKiS?

Justyna Kacprzycka, Agnieszka Płoszajska, Dominika Sell, Katarzyna Witkowska/Sylwia Drzycimska, Michał Cyran, Damian Droszcz, Radosław Smużny

 

Kujawsko-Pomorski Impresaryjny Teatr Muzyczny w Toruniu

Reżyseria: Agnieszka Płoszajska

Scenariusz: Emil Płoszajski

Scenografia: Wojciech Stefaniak

Ruch sceniczny: Michał Cyran

Muzyka: Teresa Niewiarowska

Słowa: Wanda Chotomska

Aranżacje muzyczne: Tomasz Lewandowski

Kostiumy: Ewelina Miąsik

 

Kiedy: 1.12.2019 

godz. 16:00

Sala widowiskowa CKiS

Bilety: 20 zł

 

Opr. GT / ckis.tczew.pl

fot. P. Modliński

 

 

Wawrzyniec Mocny

Zdjęcia (2)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe