piątek, 19 kwietnia 2024 22:20

Pogoń w pucharowym starciu z pierwszoligową drużyną.

TCZEW Zakończyła się przygoda Pogoni Tczew w Pucharze Polski. Jednak na boisku nie widać było różnicy klas, a tczewianki były nawet blisko wygranej.

Autor: fot (tt)

Obie drużyny skoncentrowały się na mocnym pressingu, przez co były trudności w przeprowadzaniu większej ilości akcji. Przeszkadzała również jak na listopadową porę wilgotna murawa. Nieoczekiwaną zmianę na początku meczu musiała przeprowadzić drużyna Pogoni, gdyż najpierw około dziesiątej minuty kontuzji uległa tczewska bramkarka Anna Węsierska, która kilka minut później po stracie gola nie mogła dalej kontynuować gry.

Pogoń stratę odrobiła w 26. minucie po bramce Martyny Krygier i pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1:1.

W drugiej połowie w 63. Minucie Pogoń wyszła na prowadzenie po celnym trafieniu Sary Podsiadło. Niestety zwycięska w tym meczu schodziła jednak drużyna goście po bramkach Zuzanny Węglarz i Karoliny Topy.

Pogoń Gościniec nad Wisłą Tczew - Respekt Myślenice 2:3 (1:1)

0:1 Węglarz 13'

1:1 M.Krygier 26'

2:1 Podsiadło 63'

2:2 Węglarz 70'

2:3 Topa 85'

Pogoń Gościniec nad Wisłą Tczew: Węsierska (Niemaszyk) - Choińska (Krupienko), Dziadzio, M.Krygier, Tabor, Tryka, Magulska, Osowska, Podsiadło, Rajek (Ścisłowska), Rembalska (Jaśniewska)