środa, 17 kwietnia 2024 02:01

Powiśle nie dało szansy Wiśle

V LIGA W sobotnim spotkaniu na stadionie przy ulicy Ceglarskiej Wisła Tczew podejmowała rezerwową drużynę Powiśla Dzierzgoń. Goście to drużyna z czołówki tabeli, Wisła jak dotąd znajduje się w drugiej jej części.

Autor: fot (tt)

Wynik spotkania szczęśliwie dla drużyny z Tczewa otworzyli goście golem samobójczym Daniela Ciesielskiego w 30. minucie spotkania. Pięć minut później Powiśle doprowadziło do remisu po bramce Tomasza Sambora i pierwsza połowa pozostała nierozstrzygnięta.

W drugiej połowie Wisła ponownie uzyskuje prowadzenie za sprawą gola Pawła Kamińskiego w 55. minucie. Goście ponownie szybko doprowadzili do remisu po bramce Krzysztofa Wierzby, a ostatecznie to Powiśle ustaliło wynik spotkania 3:2 w 74. minucie po bramce Oskara Zygowskiego.

Po tym spotkaniu Wisła nadal zajmuje 10. Pozycję, jednak strata do czołówki jest już znaczna. W następnej ostatniej w tej rundzie kolejce Wisła na własnym stadionie zagra z Tęczą Brusy, która znajduje się o dwa oczka wyżej niż tczewska drużyna.

Wisła Tczew - Powiśle II Dzierzgoń 2:3 (1:1)

1:0 Ciesielski (samobójcza) 30'

1:1 Sambor 35'

2:1 Kamiński 55'

2:2 Wierzba 57'

2:3 Zygowski 74'

Wisła Tczew: Bieszka - Karpiuk, Bobrzyński, Demski, Raduński (M.Kołodziejczyk, Chudy), Mik (Pionk), Tomaszewski, Piepiórka, D.Kołodziejczyk, Ćwikliński, Kamiński

Trener: Różycki Leszek