Oddali cześć pamięci w Dzień Niepodległości poległym za wolność Rzeczpospolitej [WIDEO I GALERIA ZDJĘĆ]

  • 11.11.2019, 19:46 (aktualizacja 21.11.2019, 15:20)
  • Wawrzyniec Mocny
11 Listopada 2019 - przemarsz
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

TCZEW. Mieszkańcy Tczewa uczcili pamięć przodków, którzy wywalczyli niepodległość Polski. Uroczystości rozpoczęły się zaśpiewaniem hymnu narodowego na pl. Św. Grzgorza, następnie miała miejsce msza św. za Ojczyznę. Po nie niej tłum mieszkańców z flagami białoczerwonymi, za orkiestrą harcerską i pocztami sztandarowymi przemaszerował pod Obelisk pamięci Marszałka Józefa Piłsudskiego i pod Pomnik Poległych za Ojczyznę.

Część uroczystości pod Pomnikiem Poległych poprowadził Krzysztof Korda, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tczewie. Przypomniał trudną drogę do niepodległości II Rzeczpospolitej, która wiodła przez rozbiory, powstania narodowe aż do cudu odzyskania niepodległości w dniu wielkiej wojny narodów. Jednym z następstw I wojny światowej było odrodzenie się wielu małych państw, które nie utraciły przez lata niewoli tożsamości narodowej.

Liczne delegacje złożyły wiązanki kwiatów i zapaliły znicze pod pomnikiem pamięci poległych za Ojczyznę.

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA FOTORELACJI I WIDEO Z PRZEMARSZU I UROCZYSTOŚCI NA CMENTARZU STARY M W TCZEWIE

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Wawrzyniec Mocny

Zdjęcia (169)

Podpięte galerie zdjęć:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Jozef P.
Jozef P. 16.11.2019, 11:36
Lekcewazacy mieszkancow był brak przemówienia starosty, prezydenta, a nawet posła i wręcz nieobecność na uroczystościach prezydenta Tczewa.
Jozef P.
Jozef P. 16.11.2019, 11:34
Lekcewazacy mieszkancow był brak przemówienia starosty, prezydenta, a nawet posła i wręcz nieobecność na uroczystościach prezydenta Tczewa.

Pozostałe