Cztery pierwsze miejsca na zawodach w Sopocie

  • 01.11.2019, 10:43
  • Opr. (tomm)
Cztery pierwsze miejsca na zawodach w Sopocie

Podziel się:

Oceń:

26 października zawodnicy UKS 2 Tczew wzięli udział w Memoriale Andrzeja Pawińskiego pod patronatem Prezydenta Miasta Sopotu. W zawodach wystąpili zawodnicy z 11 klubów rywalizując w poszczególnych kategoriach wiekowych. Nasi zawodnicy zaprezentowali się bardzo dobrze, a wręcz zdominowali konkurencje, w których brali udział.

W pierwszej konkurencji na 100 m stylem dowolnym Kornelia Malinowska zajęła II m. Wśród chłopców do 13 lat Nathaniel Chabowski zajął V miejsce, a w kategorii do 14 lat Jakub Drewek zwyciężył.

W dalszej kolejności zawodnicy rywalizowali na dystansie 100 m stylem motylkowym. Nasze dziewczęta wygrały po prostu wszystko:

kat. do 13 lat – Natalia Szczęsna I miejsce, a Laura Koitka III miejsce,

kat. do 14 lat – Kornelia Malinowska I miejsce

kat. do 15 lat – Martyna Czerwińska I miejsce

kat. 16-17 lat – Maria Kuchta I miejsce – najlepszy czas zawodów na tym dystansie

Wśród chłopców Piotr Góral zajął I miejsce w swojej kategorii wiekowej.

W stylu grzbietowym na dystansie 100 m nasza wielka nadzieja Natalia Rosińska zajęła I miejsce w kategorii do 12 lat, a Agata Malinowska II miejsce w kategorii do 13 lat.

Nasi „żabkarze” Jakub Rzepka i Kacper Wierciński wygrali swoje kategorie wiekowe. Kacper uzyskał najlepszy czas zawodów na tym dystansie (innymi słowy pokonał starszych kolegów).

Na koniec zawodnicy rywalizowali na dystansie 400 m stylem dowolnym. Nasi zawodnicy spisali się bardzo dobrze uzyskując najlepsze czasy zawodów.

Dziewczęta

kat. do 12 lat – Natalia Rosińska – I miejsce

kat. do 13 lat – Natalia Szczęsna III miejsce, a Agata Malinowska V miejsce,

kat. do 15 lat – Martyna Czerwińska I miejsce

kat. 16-17 lat – Maria Kuchta I miejsce – najlepszy czas zawodów na tym dystansie

Chłopcy

kat. do 13 lat – Nathaniel Chabowski IV miejsce,

kat. do 14 lat – Jakub Drewek I miejsce i najlepszy czas zawodów, Piotr Góral II miejsce, a Jakub Rzepka IV miejsce

kat. do 15 lat – Kacper Wierciński I miejsce

UKS 2 Tczew zwyciężył w kategorii medalowej – 14 złotych, 3 srebrne i 2 brązowe. Ponadto nasi zawodnicy otrzymali wyróżnienia dla najlepszych w swoich kategoriach wiekowych. I tak wśród dziewcząt wyróżnione zostały: Natalia Rosińska, Martyna Czerwińska i Maria Kuchta (najwyższa wartość zdobytych pkt FINA), a chłopców Jakub Drewek i Kacper Wierciński.

Opr. (tomm)

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Slim
Slim 29.12.2019, 14:15
BARDZO DUŻE BRAWA DLA NASZYCH PŁYWAKÓW

Pozostałe