czwartek, 28 marca 2024 20:47

Bez punktów w emocjonującym meczu (ZDJĘCIA)

Dzisiaj 6. kolejkę rozegrały szczypiornistki Sambora Tczew. Przeciwniczkami były również niepokonane w tym sezonie zawodniczki UKS Varsovia Warszawa.

Autor: fot (tt)

Mecz ten od pierwszej do ostatniej minuty był bardzo wyrównany. Co chwilę, albo jedna, albo druga drużyna uzyskiwała minimalną przewagę. Jednak żądnej nie udało się odskoczyć na więcej niż dwie bramki. Pierwsza połowa zakończyła się minimalnym prowadzeniem gości 16:17, lecz wynik z perspektywy gry mógł być równie odwrotny.

Druga część spotkania to nadal wyrównane ale zaraz widowiskowa gra obu zespołów. Tym razem to tczewianki uzyskują minimalną przewagę i utrzymują ją do końcowych minut meczu. W tym momencie dwie ważne bramki zdobywa zawodniczka Varsovii Natalia Zawadzka, która wyprowadza na sześć minut przed zakończeniem spotkania na prowadzenie 28:27. Wyrównuje Katarzyna Zduniak, lecz dwie minuty później ponownie wyprowadza swój zespół na prowadzenie Magdalena Jarosiewicz. W 60. minucie stało się jasne, że z tego meczu Sambor nie wywiezie kompletu punktów, jednak rzut karny mógł zdecydować o skromniejszej zdobyczy punktowej. Niestety najskuteczniejszej zawodniczce tego meczu Katarzynie Zduniak nie udało się i Sambor pierwszy raz w tym sezonie zaznał porażki.

Jako zawodniczka Varsovii w Tczewie po przerwie pojawiła się była zawodniczka Sambora Aleksandra Puckowska.

SPR Sambor Tczew - UKS Varsovia Warszawa 28:29 (16:17)

SPR Sambor Tczew: Szczuka (Zwolak) - Duszyńska, Błaszkowska (4), Brzoza, Juć (2), Krajewska (5), Neitsch (2), Siekańska (1), Skowrońska (4), Śliwińska, Świerżewska, Zduniak (10)