wtorek, 16 kwietnia 2024 12:41

Szósta wygrana Pogoni w tym sezonie w II lidze (ZDJĘCIA, FILM)

TCZEW Piłkarki Pogoni w niedzielę rozgrywały mecz w ramach 6. kolejki II ligi. Rywalkami był zespół UKS Victoria SP 2 Sianów.
Pogoń pokonał UKS Sianów 3:2

Autor: fot (tt)

Pierwsza połowa nie przyniosła rozstrzygnięcia, gdyż przez większą część spotkania padał obfity deszcz, by pod koniec I połowy przeobrazić się w ulewę. W tych warunkach trudno było o efektywne prowadzenie gry.

W drugiej połowie, gdy warunki gry się poprawiły zanotowano już celne strzały. Pierwszy gol padł w 49' minucie, a autorką bramki była Martyna tryka. Na 2:0 podwyższyła Sara Podsiadło w 60. minucie, a na 3:0 Wiktoria Kaszyńska strzelając samobójczego gola. W końcówce piłkarki z Sianowa zniwelowały porażkę do 2:3, jednak to tczewianki cieszyły się imponującej serii w tym sezonie. Mecz ten był szóstym wygranym spotkaniem i z kompletem punktów Pogoń przewodzi w tabeli II ligi.

Pogoń Gościniec nad Wisłą Tczew - UKS Victoria SP 2 Sianów 3:2 (0:0)

1:0 Tryka 49'

2:0 Podsiadło 60'

3:0 65' Kaszyńska (samobójcza)

3:1 82' Robakowska

3:2 89' Paprocka

Pogoń Gościniec nad Wisłą Tczew: Niemaszyk - Dziadzio (Ziewiec), Krupienko (Jaśniewska), Podsiadło (Kołodziej), Choińska (M.Krygier), Tabor, Tryka, Magulska, Rembalska (Ścisłowska), Osowska, Górska (W.Krygier)