piątek, 19 kwietnia 2024 10:29

Złoto, srebra i brąz tczewskich karateków

Zawodnicy Sportowego klubu karate Senshi udanie rozpoczęli powakacyjny sezon startowy, miesiąc wrzesień obfitował w sukcesy Tczewskich karateków. Podopieczni trenera, Arkadiusza Stubby zaliczyli bardzo dobry występ w międzynarodowym turnieju kwalifikacyjnym Budapeszt Open 14-15 .09 br.

Na wspomnianych zawodach brązowe medale zdobyli Julia i Miłosz Sabieccy w kategoriach seniorskich, zaś piąte punktowane miejsce zajęła Natalia Kuziola (cala trójka to reprezentanci kadry Polski powołani na Mistrzostwa Świata w Santiago de Chile 24-28.10. 2019 ). Podczas węgierskiego turnieju bardzo udanie wypadła również Oliwia Krause. Młoda i perspektywiczna zawodniczka tczewskiego klubu zajęła trzecie miejsce w kategorii młodziczek.

A już tydzień później podczas Mistrzostw Polski Polskiej Unii Karate WKF tczewska drużyna zdobyła aż sześć pozycji medalowych:. Zdobyły je:

Julia Sabiecka - złoto i Natalia Kuziola srebro w kat. Młodzieżowców – 55 kg . Miłosz Sabiecki złoto kategoria młodzieżowców – 67 kg , Dominik Świtalski srebro w kategorii kadetów – 57 kg, Drużyna Kadetów - Dominik Świtalski, Michał Szostak i Jan Wiśniewski - srebro oraz brązowy medal w kategorii juniorek – 59 kg zdobyła Liliana Zyganowska.

Trener Arkadiusz Stubba (tak na marginesie obecnie trener kadry Polski) twierdzi że na tym nie koniec , jak widać nasz region obfituje w młodych utalentowanych i perspektywicznych zawodników którzy w przyszłości mogą bić się o medale mistrzostw świata i Europy, a być może także o laury olimpijskie.

Sportowy klub karate Senshin prowadzi profesjonalne treningi i szkolenia w Tczewie w Powiatowym Centrum Sportu przy ul Królowej Marysieńki 10 (wtorek, czwartek 17.30 - 19.00) oraz w Kolniku w Klubie Fittnes i Sporty Walki (poniedziałki, środy i piątki 16.45 – 19.30).