czwartek, 28 marca 2024 16:26

Pogoń pewnie pokonuje toruńskie Gwiazdy (ZDJĘCIA, FILM)

TCZEW W czwartej kolejce II ligi kobiet na boisku przy ul. Elżbiety zmierzyły się drużyny Pogoni Gościniec nad Wisłą Tczew oraz Gwiazdy - Dominixus Toruń.
Pogoń Gościniec nad Wisłą Tczew - Gwiazda - Dominixus Toruń 6:2

Autor: fot (tt)

Zdecydowanym faworytem była tczewska ekipa i widać to było od pierwszego gwizdka sędziego. Tczewianki przeważały w środku pola, co przyczyniło się do przeprowadzenia wielu akcji podbramkowych. Jedna z nich już w 17. minucie zamieniła się na bramkę. Strzelczynią gola była Martyna Krygier. Po objęciu prowadzenia obraz gry się nie zmienił. Pogoń przeprowadzała wiele oskrzydlających akcji i po prawej i po lewej stronie boiska. Gwiazda była w tym dniu w stanie przeprowadzać tylko szybkie kontry, jednak ostatecznie nie stanowiły większego zagrożenia. Blok defensywny w I połowie nie popełniał błędów. W 31. minucie Pogoń zdobywa drugą bramkę. Po dośrodkowaniu i nieporozumieniu zawodniczek z Torunia, Katarzyna Choińska z kilku metrów strzela obok interweniującej bramkarki gości. W 38. minucie tczewianki miały kolejny rzut rożny. Do piłki po prawej stronie boiska podeszła Martyna Tryka i zaskakując przeciwniczki strzela bramkę. Adrianna Banaszkiewicz nie była w stanie wybić piłki i tym samym Pogoń prowadziła już 3:0.

Po zmianie stron trener Mateusz Sroka dał szanse trzem rezerwowym zawodniczkom. W 55. minucie torunianki zdobywają kontaktowego gola po celnym trafieniu Angeliki Kwiatkowskiej, jednak w drugiej połowie popis strzelecki zaprezentowała Paulina Magulska, która strzeliła trzy bramki - w 67,70 i 84 minucie. Przeciwniczki odpowiedziały tylko jedną bramkę i ostatecznie Pogoń wygrywa z Gwiazdą 6:2.

Po czterech kolejkach tczewska drużyna z kompletem punktów prowadzi w Kujawsko-Pomorskiej II lidzie.

Pogoń Gościniec nad Wisłą Tczew - Gwiazda - Dominixus Toruń 6:2 (3:0)
6:2 Magulska 84'

Pogoń Gościniec nad Wisłą Tczew: Węsierska, M. Krygier (W.Krygier), Choińska, Krupienko (Jaśniewska), Podsiadło (Dziadzio), Tabor, Tryka, Magulska, Rembalska (Pietkun), Osowska, Górska (Bartosik)

FILM 1: Sytuacje z I połowy meczu