Wyremontowano bibliotekę na Suchostrzygach! [ZDJĘCIA]

  • 19.09.2019, 07:50
  • (tomm)
Wyremontowano bibliotekę na Suchostrzygach! [ZDJĘCIA] Fot. W. Mocny Na otwarciu wyremontowanej placówki nie mogło zabraknąć przecięcia wstęgi.

Podziel się:

Oceń:

TCZEW W ostatni poniedziałek (16.09) uroczyście oddano do użytku filię Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Jagiełły 8 na os. Suchostrzygi. Przecięcia wstęgi dokonali prezydent Mirosław Pobłocki, kierownik filii Anna Kaszubowska i Krzysztof Korda, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Cały koszt remontu filii wyniósł ok. 150 tys. zł.

Filia odmieniona

Dodajmy, że ściany pomieszczeń pomalowali konserwatorzy zatrudnieni na co dzień w bibliotece, których także nie zabrakło na otwarciu. W ramach ogólnej sumy część środków przeznaczono także na doposażenie placówki.

- Remont rozpoczęliśmy już w zeszłym roku – mówił na otwarciu Krzysztof Korda, dyr. MBP w Tczewie. - Szkoła przeprowadziła remont łazienki. W tym roku wymieniliśmy wszystkie instalacje elektryczne. Mamy nowe podłogi, oświetlenie i wyposażenie. Dziękuję Radzie Miejskiej i miastu za podjęcie decyzji o przyznaniu środków na ten cel.

Biblioteka będzie służyła mieszkańcom osiedli Suchostrzygi, Bajkowego i Prątnicy. Placówkę odwiedza rocznie ok. 24 tys. osób (średnio 2 tys. osób/miesiąc).

Pora na bibliotekę główną

Podczas otwarcia była też mowa o planowanych pracach remontowych gmachu biblioteki głównej przy ul. J. Dąbrowskiego 6. Program rewitalizacji był na tyle szeroki, że udało się do niego włączyć dwie filie: na Dąbrowskiego i Kościuszki, o której informowaliśmy w poprzednim numerze Gazety Tczewskiej.

- Wszystko wskazuje, że w przyszłym roku ruszy remont biblioteki głównej – dodał dyrektor. - Dokumentacja jest sporządzona, uzyskaliśmy pozwolenie na budowę. Najważniejsze będzie wzmocnienie 170-letniej konstrukcji (wymiana konstrukcji dachowej i zapobieżenie wilgoci poprzez zaizolowanie piwnic i budynku od zewnątrz.

Dodatkowo wymienione zostaną także instalacje. Na czas remontu biblioteka i czytelnia nie będzie funkcjonowała. Dlatego też rozpoczęcie wspomnianych prac nastąpi już po oddaniu nowej filii przy ul. Kościuszki. Tu również zostaną zaangażowane środki unijne, a cały koszt szacuje się na kilka milionów złotych.

(tomm)

Zdjęcia (14)


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
zibi
zibi 19.09.2019, 10:45
Bardzo ładnie została odnowiona bibliotek,ładne regały tylko jeden mankament-książek na dolnych półkach trzeba szukać na klęcząco.

Pozostałe