Uwaga. Jutro pod szczególnym nadzorem przejścia dla pieszych oraz przejazdy rowerowe.

  • 11.09.2019, 13:16
  • KPP Tczew
Uwaga. Jutro pod szczególnym nadzorem przejścia dla pieszych oraz przejazdy rowerowe.

Podziel się:

Oceń:

12 września pomorscy policjanci przeprowadzą działania „Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego”. Ich celem jest zmniejszenie ilości zdarzeń drogowych z udziałem pieszych i rowerzystów oraz przypomnienie, że są oni pełnoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego.

W czwartek, 12 września pomorscy policjanci przeprowadzą działania „Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego”. Ich celem jest zmniejszenie ilości zdarzeń drogowych z udziałem pieszych i rowerzystów oraz przypomnienie, że są oni pełnoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego. Przejścia dla pieszych oraz przejazdy rowerowe będą pod szczególnym nadzorem. Policjantów spotkamy także w innych miejscach  w których najczęściej popełniane są wykroczenia mające wpływ na bezpieczeństwo. Kierujący w rejonie przejść dla pieszych powinni zwolnić oraz zachować szczególną ostrożność. Pieszym przypominamy, że podczas korzystania z przejścia  należy skupić się na bezpiecznym pokonaniu jezdni. Korzystanie z urządzeń elektronicznych, wchodzenie na jezdnię zza przeszkody lub  bezpośrednio przed nadjeżdżający pojazd, przebieganie lub przechodzenie w miejscach zabronionych, to najczęstsze przyczyny wypadków z winy pieszych. Pieszy oraz rowerzysta nie jest chroniony karoserią.

Skutki zderzenia z pojazdem mogą być tragiczne. Apelujemy, aby podczas przechodzenia przez "zebrę" nieustannie się rozglądać i stosować zasadę ograniczonego zaufania.

KPP Tczew

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe