piątek, 29 marca 2024 15:31

Trzy minuty, które rozstrzygnęły mecz (ZDJĘCIA)

TCZEW Po okazałym zwycięstwie z outsiderem ze Szprudowa na piłkarzy Wisły czekał dużo bardziej wymagający przeciwnik. Do Tczewa przyjechała drużyna z Malborka, która w obecnym sezonie również będzie walczyć o awans do IV ligi.
Pomezania Malbork pokonała Wisłę Tczew 3:1

Autor: fot (tt)

Po pierwszej połowie to jednak tczewianie byli bliżsi sukcesu, gdyż w 16. minucie prowadzenie dla Wisły zdobył Karol Opczyński.

Po zmianie stron wyrównane spotkanie nie dawało żadnej ze stron wyraźnej przewagi. W 58 minucie z lewej strony na strzał z 12 metrów zdecydował się Bartosz Drewek. Piłka szczęśliwie wpadła do sitaki i Pomezania doprowadziła do remisu. To jednak nie była jedyna strata w tej minucie spotkania, gdyż czerwoną kartkę za niesportowe zachowanie otrzymał Patryk Wojciechowski. Pomezania wykorzystując osłabienie przeciwnika szybko osiągnęła prowadzenie. Gola w 61. minucie strzela Rafał Galeniewski. Wisła nie mając nic do stracenia pomimo grania w osłabieniu mocniej atakuje, przeprowadzając kilka akcji, które mogłyby się zakończyć strzeleniem bramki. W 75. minucie siła ataku została osłabiona kontuzją Karola Opczyńskiego. Złudzenia o remisie rozwiał jednak w 79. minucie Tomasz Owsiniak. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego głową z kilku metrów pokonał tczewskiego bramkarza.

Mecz zakończył się wynikiem 3:1 dla Pomezanii. Po tej kolejce Wisła znajduje się na 11 pozycji, tracąc do lidera Sokoła Zblewo osiem punktów. Kolejne spotkanie Wisła rozegra 14 września w Nowym Dworze Gdańskim.

Wisła Tczew - Pomezania Malbork 1:3 (1:0)
1:0 Opczyński 16'
1:1 Drewek 58'
1:2 Galeniewski 61'
1:3 Owsianik 79'

Żółte kartki: Kamiński, Karpiuk (Wisła Tczew) Jurczyk, Kobyliński, Galeniewski, Escobar, Drewek (Pomezania Malbork)
Czerwona kartka: Wojciechowski (Wisła Tczew)

Wisła Tczew: Bieszka -, Karpiuk, Grądziel, Kamiński (Tomaszewski), Szlija (Szwindowski), Bobrzyński, Wszołek (Chudy), Kołodziejczyk, Ćwikliński, Opczyński (Piepiórka)

Pomezania Malbork: Pelcer - Leszczyński (Escobar), Jurczyk, Jeleń, Owsianik, Łazarczyk, Galeniewski (Latkiewicz), Dryjas, Korynt (Grędzicki), Kobyliński, Drewek