Sobota, 21.09.2019

Na kogo oddałbyś głos, gdyby to dziś odbyły się wybory? Ruszyła ankieta

  • 06.09.2019, 10:18 (aktualizacja 07.09.2019, 19:13)
  • Marika Wohlert
Na kogo oddałbyś głos, gdyby to dziś odbyły się wybory? Ruszyła ankieta MW Już 13 października br. zagłosujemy w wyborach parlamentarnych do sejmu i senatu.
Podziel się:
Oceń:
POWIAT. Już za niespełna ponad miesiąc wybory parlamentarne do sejmu i senatu. To w nich wybierzemy przedstawicieli, którzy przez najbliższe cztery lata będą reprezentować nas i nasze okręgi w parlamencie polskim.

 Z tej okazji uruchomiliśmy naszą ankietę, w której możecie wskazać, na jaką partię oddalibyście swój głos, gdyby wybory odbyły się dzisiaj. Wymienione partie zostały zarejestrowane w naszym okręgu przez PKW . Zachęcamy do udziału w ankiecie. 

Ankieta potrwa do 17 września br. do godz. 10.

Marika Wohlert

Komentarze (36)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
tak
tak 07.09.2019, 20:53
Podobają się narodowcy? Brawo, faszyzm też miał w nazwie narodowy. Powtórka? Wystarczy pojechać do muzeum Stutthof, albo Auschwitz i zobaczyć jak bardzo kochali siebie, swoją białą rasę, jak pragnęli być panami świata! W Częstoc***ie i Białymstoku mają już swoje siedziby w kościołach. Szwedów nie wpuścili Paulini 400 lat temu, ale obecni obściskują się z ONR. Zgroza, kościół dno, sięgnął piekieł!
patriota
patriota 09.09.2019, 13:18
Czy ty się słyszysz co mówisz??? Stutthof i Auschwitz stworzyli narodowi SOCJALIŚCI a fuhrer został wybrany w wyborach DEMOKRATYCZNYCH. Narodowcy i ONR to patrioci a nie sprzedawczycy Moskwy czy Brukseli jak inne partie tzw. polskie. A ty pewnie kochasz socjal i demokrację, mylę się ???
Jk
Jk 07.09.2019, 00:07
Najlepsze jest to, że w tej sondzie wygrywa zdecydowanie KONFEDERACJA WOLNOŚĆ I NIEPODLEGŁOŚĆ, która w efekcie otrzyma 1, w porywach 2% głosów. Taki sens mają owe sondaże :)
Gość
Gość 07.09.2019, 00:44
1-2%? Przypominam że w Exit Poll po wyborach europarlamentarnych Konfederacja miała jakieś 6% więc to raczej nierealne by teraz dostali dużo mniej. Możliwe wachania to pewnie od 4 do 5,5, ale na pewno nie mniej.
Jk
Jk 07.09.2019, 12:02
"h", wahania
Michał
Michał 07.09.2019, 00:39
W ostatnich sondażach ma od 4.8% do ponad 5%. W poprzednich wyborach też była bliska progu więc ma sporo wyborców.
W Tczewie bardzo aktywnie działają narodowcy więc to może dzięki nim tylu ludzi tu popiera Konfederacje.
Drake
Drake 06.09.2019, 13:15
Michał Urbaniak - Dzialacz Ruchu Narodowego, wyc***anek Młodzieży Wszechpolskiej, ekspert branży informatycznej, patriota ekonomiczny.

Nr. 1 na listach Konfederacji.
IzaTczew
IzaTczew 06.09.2019, 12:16
Brakuje lewicy, proszę dodać tę opcję do listy. Zagłosowałabym na Lewicę.
Ed
Ed 06.09.2019, 13:23
Lewica jest jednym z 5 ogólnopolskich komitetów i jako taki będzie dostępny w każdym z 41 okręgów
Autor
Autor 06.09.2019, 12:58
Nie mam jej na liście PKW. Partie miały czas do 3 września by zgłosić listy kandydatów z podpisami do wyborów. Napisałam to w treści wiadomości skąd taka lista. https://wybory.gov.pl/sejmsena…
Takie same partie, jeżeli lewica nie zostanie dodana, zobaczy Pani na kartach głosowania. Na senatora jest jeszcze gorzej , bo jest dwóch kandydatów i na próżno tam szukać kandydata z Lewicy.
Iwona Ochocka
Iwona Ochocka 07.09.2019, 11:16
Oświadczam oficjalnie, jako kandydatka Lewicy z Tczewa w OW25, że startuję w najbliższych wyborach do Sejmu. Powyższą ankietę traktuję jako dowód na Państwa nierzetelność dziennikarką. Nieobecność na stronie PKW nie jest dowodem na brak komitetu. Wystarczy znać procedury rejestracji. No i można zadzwonić, by dopytać. Fe! Nieładnie! Z poważaniem. Iwona Ochocka
Alex
Alex 06.09.2019, 14:55
Drogi Autorze, wiem o tym, że w tej chwili lewicy nie ma na stornie PKW, ale wystarczyłoby zadzwonić do PKW by się dowiedziec, że oni wciąż weryfikują listy i nie zamieścili wszystkich :p
Nacjonalista
Nacjonalista 06.09.2019, 13:29
Sam jestem wyborcą Ruchu Narodowego (wchodzącego w sklad Konfederacji) i do SLD mi najdalej, ale Lewica zarejestrowała sie w 21 okregach więc na 100% wystartuje też w gdańskim, bo mają możliwość startu ogólnopolskiego. Nie ma ich na stronie PKW bo nie zaprezentowali list ale wystartują na bank i powinni być w ankiecie.
Iwona Ochocka
Iwona Ochocka 07.09.2019, 11:17
Dziękuję. Złożyliśmy listy w poniedziałek, ale kilkoro kandydatów musiało uzupełnić dane. Już wszystko jest na właściwym miejscu. Pozdrawiam.
Mer
Mer 06.09.2019, 12:00
Ide na PiS bo przynajmniej robia cos dla zwyklych ludzi. Ja 500 plus nie biore bo nie mam dzieci i pracuje tak samo jak zona. Nie zyjemy na koszt panstwa ale ludziom nie zazdroscimy. Kazdy zasluguje na godne zycie. Poprzednie rzady nikomu nie pomogly. Pamietam jak moj ojciec pracowal ciezko dojezdzajac 50 km do pracy co rano zrywal sie o 4 i jechal a i tak gowno bylo z tego. I ciagle jescze nie wiedzial czy go nie zwolnia bo 50 osob za brama czekalo na jego miejsce. Matka byla bezrobotna i musiala madrze kasa gospodarowac zebysmy z siostra glodno nie chodzili i nago. A czasami bylo tak ze zabraklo do 10 i sie jadlo suchy chleb. Lepiej niech bedzie te 500 plus zeby nikt biedy klepac nie musial. Po za tym troche teraz prywaciarzom utarli nosa bo nie maja ludzi do roboty bo ludzie nie chca juz za psi grosz nowobogackim uslugiwac. Kraj idzie naprzod. Sa jescze duze problemy ale i tak jest lepiej niz 5 czy 10 lat temu.
Wiktor
Wiktor 07.09.2019, 14:10
O czym Ty piszesz człowieku? Jacy prywaciarze? Masz na myśli jednoosobowe działalności gospodarcze? Zapraszam na działalność jak założysz I zobaczysz ile tym złodziejom musisz w zębach co miesiąc płacić podatków I składek to może przestaniesz takie brednie pisać.Zawsze zabierają głos kompletni dyletanci,którzy nie mają pojęcia o czym piszą.Komunista Maowiecki cieszy się z zakazu handlu w niedzielę.Efekt? 1500 jednoosobowych polskich sklepików upadło a Lidl I Biedronka podwoiły dochody.To jest właśnie "polski rząd" który wykończy polskich drobnych przedsiębiorców.Zaiste głupota tego narodu mnie przeraża, na każdym kroku jesteśmy okradani przez to chore zdegenerowane państwo (zobacz ile nowych podatków wprowadzili komuniści z pis) a Ty się cieszysz.Brawo brawo.Demokracja kończy się gdy ludzie dadzą się przekupić swoimi pieniędzmi.Brak elementarnej wiedzy ekonomicznej na poziomie podstawówki.Dramat
właściciel sklepu
właściciel sklepu 09.09.2019, 09:21
Nie wiem o czym piszesz. Mam sklep i w sobotę uzyskuje podobny dochód jak w tygodniu, a do tego i w niedzielę chętnie zaglądali klienci. (teraz zrezygnowałem, ale tylko dlatego by mieć dzień wolny).
wybrca 2019
wybrca 2019 08.09.2019, 13:21
Podatki i skladki płaci się w całej Europie należacej do Uni. Oni chca takiej daniny, aby mogli sie na chłapać . Sprwdzcie ile płaci przedsiebiorca w innych krajach unijnych i wtedy oceniajcie partie rządzacą. PiS nie jest doskonałym w rządzeniu krajem po jedno przeszkadza opozycja w sposób nie demokratyczny po drugie jest spadkobiercą czasów rządzenia PO . 500+ to też nie dobra ścieżka do dobrobytu ta kwota w jedną kieszeń wchodzi z drugiej wychodzi ARTYKUŁY spożywcze są opodatkowane Vat więc dla odbiorcy 500+ po odejmowaniu podatku zostaje płowa.Jednym w wyc***aniu dzieci się to przydaje drudzy nie przeznaczją na konsumpcje rodzinny tylko na alkohol więc dokładnie te sytuacje powinni weryfikować by takiego wykorzystania nie było w środowiskach patologicznych.
bbbb
bbbb 07.09.2019, 20:34
Wiktorze! co ty wypisujesz. Podatki i składki ZUS płaci każdy, kto pracuje. Wysokość uzależniona tylko i wyłącznie od wysokości dochodu. Rośnie płaca, rośnie po***k dochodowy i składka ZUS - dotyczy to każdego. Natomiast małe działalności "wykończyły" dyskonty na które dały przyzwolenie lokalne władze, zakup "małego" od hurtownika powodował wyższą cenę detaliczną i nie był i nigdy nie będzie konkurencją dla dla Biedrony czy Lidla. Zresztą ich sponsorują dotacjami, a "małych" nie ma kto! Handel w niedzielę czy święta nie uratuje małego handlu detalicznego. ZUS mali przedsiębiorcy płacą od 60 % średniej płacy w kraju! Piszesz, że ludzie to dyletanci i nie mają pojęcia - a ja widzę, że jesteś zielony, jak tabaka w polu.
Maxtom
Maxtom 06.09.2019, 11:49
Dosyć okradali Polskę i Nas obywateli.Następne rządy w ich wydaniu grożą zabraniem wszystkiego co dał PIS i pogłębieniem biedy i wojny polsko,polskiej.Szczują na ojczyznę w PE i nie cofną się by wbić nóż w serce zwykłych obywateli.Sami na siebie wołają ELITA a na pozostałych CIEMNY LUD,POTOLOGIA itd.Brońcie Polski.Tylko pojednanie obywateli i nie oddanie głosu ne PO partie totalną dążącą do tego że jak nie Oni to kamień na kamieniu nie zostanie.Głosuję na PIS.
Tczewiak
Tczewiak 06.09.2019, 11:46
A Lewica gdzie?
Drake
Drake 06.09.2019, 13:17
Poza sejmem XD
Patriota
Patriota 06.09.2019, 11:11
28% wyborców albo dało się kupić, albo omamić i pójdzie głosować na PiS? Straszne. Z jednej strony mam nadzieję, że to za kasę. Bo jak z głupoty, to już gorzej.
Ale pamiętajcie, że następny rząd nie będzie niszczył Polski w każdej możliwej dziedzinie. Nie będzie ingerował w Wasze wolności obywatelskie i zostawi wszystko, co ten nieszczęsny PiS Wam dał. Nie bójcie się więc utraty świadczeń i nie głosujcie TYLKO z tego powodu. Myślcie zanim oddacie głos i wrzucicie kartę. Od Was zależy przyszłość nie tylko Wasza, ale i Waszych dzieci. Jeszcze jest dla nasz szansa. Tylko nie bądźcie egoistami.
wyborca 2019
wyborca 2019 08.09.2019, 09:52
Ci wszyscy co narzekają na PiS niech się cieszą,że mieszkają w Polsce w kraju gdzie jedzenie jest jadalne wykonane u polskiego producenta , gdzie wszystko jest co służy społeczeństwu. PiS nie jest najlepszy w rządzeniu krajem ale lepszy od PO .PO szukało tylko tego czego mogli zniszczyć dla dobra obywateli tam to świta myślała o sobie za PiS co niektórzy z mentalnością byłych rządzących próbują takie metody stosować ale szybko PREZES reaguje. Mieszkajcie w FRANCJI to będziecie mieli dobrobyt byc poniewierany i upokorzony że masz pochodzenie Polskie.
Tylko PiS
Tylko PiS 06.09.2019, 11:20
Dla mnie jest straszne to że ludzie głosują na po . Nie wiem jak tak mozna !
Głosuję na PiS!!!
Głosuję na PiS!!! 06.09.2019, 22:27
Ja też nie wiem jak mozna głosować na po. Masakra jakaś. TYLKO PiS!!!
Patriota
Patriota 06.09.2019, 11:45
Dodając do wcześniejszego. Zarządzanie w PO jest na bardzo niskim poziomie. Nie potrafią się właściwie pokazać i zaprezentować swojego programu. Żyją tylko dzięki temu, że są partią antyPiS. Ale najważniejsze jest by odsunąć od pełni władzy PiS. Partie opozycyjne jakoś się dogadają. Lewica ma ciekawy plan. Ale z uwagi na brak wyraźnych liderów, nie ma na kogo głosować. I trzeba oddać głos tak, by się on nie zmarnował. Dlatego chyba najbardziej taktycznym rozwiązaniem jest głosowanie właśnie na PO.
Iwona Ochocka
Iwona Ochocka 07.09.2019, 11:24
Proponuję jednak głosować zgodnie ze swoimi poglądami. Lewica i PO na wielu płaszczyznach są absolutnie nie do pogodzenia, szczególnie w kwestiach światopoglądowych. Są kwestie wspólne, szczególnie że KO znów zaczęła ściągać z programu Lewicy, ale tu warto dać szansę tym, którzy swoją postawą gwarantują realizację postulatów lub przynajmniej dają na to nadzieję. Polecam się przy urnach 13 października. Kandyduję z listy Lewicy, reprezentuję Tczew z miejsca 6. Pozdrawiam!
Tczewiak
Tczewiak 06.09.2019, 17:48
Z dwójki startuje Jolanta Banach, była minister, teraz aktywna działaczka pozarządowa. Jest bardzo szanowana, można ją uważać za liderkę.
tej pani dzięki !
tej pani dzięki ! 11.09.2019, 18:22
stara komunistka ot, co !!!
Patriota
Patriota 06.09.2019, 11:37
Wyborcy PiS najczęściej albo kierują się własnymi korzyściami, albo po prostu nie rozumieją ekonomii i polityki, dając sobie wmówić wszystko podczas oglądania manipulujących treści w dostępnej dla wszystkich TVPiS. Tymczasem fakt jest taki. PO miało kilka afer, ale było ich o wiele, wiele mniej niż za rządów PiS. PO nie rozdawało, bo nie mogło. Były inne czasy, był kryzys, a dobre zarządzanie spowodowało, że nie odbił się on na Polsce aż tak, jak na innych państwach. PiS może rozdawać, bo nasza gospodarka leci rozpędem i jeszcze z rok minie zanim zacznie hamować. Rozdają i zadłużają Polskę, ale ten dług trzeba będzie spłacić. I spłacać będziemy go my na starość i nasze dzieci. Ale dla PiS nie jest to ważne. Ważne, by za każdą cenę kupić wyborcę. By za nasze podatki kupić wszelkie media, sądy, wojsko, policję, wszystko. By obywatel czuł się mały, zrezygnowany, tępy = niewykształcony, bo takimi łatwo rządzić. Kupują trolli i hejterów, którzy dostają kasę, by odpowiednie dyskusje w komentarzach toczyć. Tego nie było za czasów PO i nie będzie, jak mam nadzieję, tamta władza wróci. Rządzenie przez jedną partię nigdy nie kończy się dobrze. W szczególności, gdy na jej czele stoi mały i zakompleksiony człowieczek, o skłonnościach tyrana.
Olek
Olek 06.09.2019, 12:41
Ciekawe ile wzioles pieniedzy za ten wpis.Taki sam jest tez we wiadomosciach z Ilawy.Widzialem go dzis.Kropka w kropke.Wiem bo tam mieszkam i sie interesuje.Jestes trolem.
Patriota
Patriota 06.09.2019, 13:21
Mam nadzieję, że to nie do mnie. Jeśli tak, to proszę podać link. A obrażanie przez net. Cóż - charakterystyczne dla ludzi słabych, albo kupionych. Tak czy inaczej zniżać się nie będę. Bo mi nikt za to nie płaci. A jak chcesz, to możemy się gdzieś spotkać i powiedz mi to w twarz. W Tczewie, bo Iławę mam w... dosyć daleko.
Alex
Alex 06.09.2019, 10:58
Na Wiosnę - nie wiedzieć czemu nie ma takiej opcji w tej ankiecie :o
xxx
xxx 06.09.2019, 11:03
Wymienione partie zostały zarejestrowane w naszym okręgu przez PKW . Sprawdź na stronie zarejestrowane partie. Nie ma tam Wiosny, ani SLD.
Alex
Alex 06.09.2019, 11:11
Bo jeszcze lista nie jest pełna, jest wciąż aktualizowana. Warto taka sondę zrobic wtedy, jak PKW zamieści wszystkie listy, a nie fragmenty.

Pozostałe