piątek, 29 marca 2024 10:10

Derby na remis (ZDJĘCIA, FILM)

TCZEW W sobotę 24 sierpnia w trzeciej kolejce V ligi zmierzyły się zespoły Wisły Tczew i Orła Subkowy. W dotychczasowych meczach Wisła doznała dwie porażki, Orzeł zdobył cztery punkty. Dla Wisły był to ważny mecz aby zdobyć swoje pierwsze punkty w tym sezonie.

Autor: fot (tt)

Mecz ten nie obfitował w akcje czy sytuacje podbramkowe. Praktycznie większość spotkania rozgrywana była w środkowej części boiska. Dużo walki, fauli i ograniczenia swobody rozgrywania piłki w polu dominowało w trakcie meczu. W 32. minucie Wisła Tczew po bramce Łukasza Gajewska zdobywa pierwszą bramkę w tym spotkaniu. Goście jeszcze bardziej zdeterminowani próbują doprowadzić do remisu. Jednak do przerwy wynik nie ulega zmianie.

W 58. minucie daleki przerzut piłki na pole karne Wisły omal nie zakończyło się bramką, gdy do piłki wyskoczył bramkarz Wisły Kamil Majewski oraz Patryk Wojciechowski i Dawid Tramowski. Minutę później odpowiedzią Wisły był strzał Dawida Kołodziejczyka zza pola karnego efektownie wybroniony przez Mateusza Klinkusza. W 62. minucie sam na sam bramkarzem był Patryk Orzechowski, jednak piłkę wyłuskał bramkarz gospodarzy. W 73. minucie ponownie piłkarz Orła – Dawid Tramowski był sam na sam jednak bramkarz Wisły czekał z interwencją do końca i „wyrzucił” napastnika na lewą stronę, gdzie miał już za duży kąt na właściwe oddanie strzału. Wreszcie w 77. minucie ataki Orła przyniosły efekt i po akcji lewą stroną boiska bramkę dającą remis zdobywa Patryk Orzechowski. Wydawałoby się, że do walki rzuci się Wisła, jednak to subkowianie będąc na fali szukali szansy na trzy punkty. Przed dużą szans na strzelenie bramki miał Dawid Smoliński jednak z kilku metrów strzelił nad poprzeczką. Na zakończenie meczu z rzutu wolnego z 40 metrów uderzał Patryk Wojciechowski, jednak piłka poleciała daleko od bramki i tym samym mecz zakończył się wynikiem 1:1.

Wisła Tczew: - Orzeł Subkowy 1:1 (1:0)
1:0 Łukasz Gajewski 32'
1:1 Patryk Orzechowski 77’

Wisła Tczew: Majewski – Karpiuk, Wojciechowski, Grądziel, Kamiński, Kołodziejczyk, Wszołek (Chudy), Ćwikliński (Szwindowski), Rajch, Gajewski (Piepiórka), Bobrzyński

Orzeł Subkowy: Klinkusz - Ł.Skalski, T.Skalski (Tamowicz), P.Domke, Alaburda (Andrzejewski), Gońda (Żelechowski), W.Szoska (Kalinowski), Smoliński, Orzechowski, Kołodziej Tramowski