List od Czytelnika: Długie kolejki z karta miejską w tle

  • 14.08.2019, 11:21
  • Marika Wohlert
List od Czytelnika: Długie kolejki z karta miejską w tle Fot. (MW) Posiadaczy kart jest ok. 22 tysięcy. Tyle też kart muszą przetransferować w systemie. Łatwo nie jest, dlatego urzędnicy proszą wszystkich oczekujących o wyrozumiałość.

Podziel się:

Oceń:

TCZEW. Tegoroczne wakacje pracownicy odpowiedzialni za komunikację miejską w Tczewie zapamiętają z pewnością na długo. Najpierw zmiana przewoźnika komunikacji miejskiej i wymiana kart miejskich na nowe. A od 1 sierpnia br. przenoszenie pozostałych na kartach środków, z jednej karty na drugą. Mieszkańcy stoją w długich kolejkach po kilkadziesiąt minut i pytają, jak długo to potrwa i czy można skrócić czas oczekiwania?

Po godz. 15 dają numerki

W tej sprawie napisał do nas jeden z naszych Czytelników.

- Chciałbym, abyście Państwo zajęli się opisaniem problemu związanego z transferowaniem środków ze starych kart miejskich na nowe, a raczej niemożności przeprowadzenia operacji! Chociaż tak wielu ludzi musi przelać środki, funkcjonuje tylko jeden punkt obsługi kart przy dworcu. Ludzie, którzy pracują w tzw. godzinach urzędowych, nie mają praktycznie szans załatwienia sprawy. Po godz. 15.00 rozdawane są numerki i kto nie dostanie, ten ma pecha... Kolejki są jak za komuny po mięso! Ludzie przeklinają, wyzywają i są nerwowi, bo znowu miasto nie stanęło na wysokości zadania i nie zorganizowało tego w odpowiedni sposób. Mamy XXI wiek. Płacimy kartą, telefonem i wiele rzeczy można robić zdalnie. Czy nie można było automatycznie Przelać środków? Może Państwo to opiszą? Przecież to skandal!


Takich głosów jak ten jest więcej. Petenci skarżą się, że kolejki są długie, długo też trwa załatwienie samej sprawy, oraz że w przypadku opadów deszczu, nie ma gdzie się przed nim schować. Ponadto jedna z użytkowniczek pytała o to, czy naprawdę przy tym pracuje tylko jedna pracownica? Bo jeżeli tak, to ona nie dziwi się, że są takie kolejki. Poruszyła też sprawę otwarcia drugiego punktu np. na Starym Mieście, do którego mieliby bliżej mieszkańcy m.in. osiedla Czyżykowo.

Ponad 20 tysięcy kart czeka na przetransferowanie
(...)

 

Marika Wohlert

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
RamonSeramonLopezII
RamonSeramonLopezII 19.08.2019, 11:41
XXI wiek w Tczewie tylko teoretycznie. Ponawiam pytanie, które zadawałem już wielokrotnie-dlaczego nie można było przelać środków automatycznie przy odbiorze nowych kart? PYTAM
Kobieta
Kobieta 14.08.2019, 16:49
Obsługują już 2 osoby.Dzisiaj już była krótka kolejka

Pozostałe