czwartek, 28 marca 2024 16:38

Rowerowe święto w Pelplinie [ZDJĘCIA,FILM]

Cyklo Pelplin 2019 za nami. W niedzielę 4 sierpnia ulice Pelplina i okolicznych miejscowości opanowali kolarze. Ponad 450 zawodników stanęło do rywalizacji na dwóch dystansach: 46 oraz 92 kilometrach.
Do rywalizacji w Cyklo Pelplin 2019 stanęło łącznie ponad 450 kolarzy.

Autor: fot (tt)

Dużą pętlę najszybciej pokonał Piotr Polus (02:11:57) z Bydgoszczy, wyprzedzając Marka Maciejewskiego (02:11:58) z Torunia i Arka Petkę (02:11:58) z Lęborka.

Wśród pań najlepsza okazała się Michalina Kowalska (02:31:04) ze Świecia, wyprzedzając Beatę Modlińską (02:31:05) z Rumii i Agnieszkę Kościowską (02:31:05) z Gdańska.

Na krótszym dystansie na podium znalazło się dwóch zawodników z Kociewia, jednak zwycięzcą okazał się Maciej Chmielewski (STC Stargard 1:08:06) ze Stargardu wyprzedzając Marcina Chabowskiego (SCT Skarszewy 1:08:06) ze Skarszew i Grzegorza Sabinasza (GK STG Starogard Gdański 1:08:06) ze Starogardu Gdańskiego.

Wśród zwyciężyła również zawodniczka STC Stargard Monika Szotowicz (1:15:07). Tuż za nią linie mety przekroczyły Agata Sobota (FTI Racing Team 1:15:09) z Gdańska i Joanna Skutkiewicz (Endure Team 1:15:11) z Sopotu.