Stacja Mikrostyk wystartowała z nowym pomysłem

  • 02.08.2019, 08:28
  • Marika Wohlert
Stacja Mikrostyk wystartowała z nowym pomysłem fot. Marika Wohlert

Podziel się:

Oceń:

GNIEW.W Stacji Mikrostyk w Gniewie pierwszy raz odbył się Szafing&Kiermasz. Wpiątkowy wieczór (26 lipca br.) gniewianie chcący dać drugie życie swoim przedmiotom, ochoczo przyłączyli się do akcji i przynieśli swoje skarby. Impreza zakończyła się dobrą zabawą.

W związku z trwającą rewitalizacją i coraz większym zaangażowaniem mieszkańców i wzbogacanie życie kulturalno- towarzyskiego w Gniewie powstają nowe i coraz to ciekawsze inicjatywy.

Jedną z nich jest zaproponowała Fundacja Stacja Mikrostyk, która prężnie działa przy zakładzie Mikrostyk. W sąsiedztwie gniewskiego zamku i nadwiślańskiej skarpy znajduje się bar i scena, a niej na leżakach, można posłuchać różnych ciekawych wykonawców. Tym razem organizatorka akcji i prezes zarządu fundacji Agata Saniecka, po raz pierwszy zorganizowała Szafing&Kiermasz. Na wyprzedaż można było przynieść niepotrzebne nam bibeloty, ubrania, biżuterię, zabawki, książki, płyty itd. Trzeba przyznać, że tego w Gniewie brakowało, bo do tej pory nie było tu takich miejsc. Pomysł podchwycił i pierwszy wystawiający pojawili się już przed godz. 17. Każdy, kto chciał przyniósł,to co miał. I tak na stołach pojawiły się ubrania, książki, biżuteria i zabawki. Gniewianie najczęściej z ciekawości przychodzili i szukali, w tym stosie czegoś ciekawego. Po zakupach widać było, że wielu takie rzeczy znalazło. Pierwsza i zapewne nieostatnia taka impreza zakończyła się sukcesem. Nie brakowało opinii, że takie akcje powinny być powtarzane częściej. Wieczór zakończył się imprezą w rytm ulubionych przebojów.

fot. Marika Wohlert

Marika Wohlert

Zdjęcia (5)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe