Na czym polega depilacja laserowa?

  • 16.07.2019, 20:42
  • Artykuł sponsorowany
Na czym polega depilacja laserowa?

Podziel się:

Każda kobieta marzy o jedwabiście gładkiej skórze. Zapewniają nam to rozmaite rozwiązania od depilatorów, przez woski, aż do golarek. Do najbardziej popularnych rozwiązań, które rekomenduje wiele kobiet, zalicza się depilację laserową, wykonywane w gabinetach kosmetycznych. Na czym ona polega i w jaki sposób działa na włosy?

Cykl wzrostu włosówAby lepiej zrozumieć, jak działa depilacja z pomocą lasera, warto poznać procesy zachodzące podczas wzrostu każdego z włosów na naszym ciele. Wyróżnia się trzy główne etapy wzrostu włosa:

• Anagen,
• Katagen,
• Telogen.

Pierwszy z wymienionych, czyli anagen to moment aktywnego wzrostu włosa. Dochodzi wówczas do intensywnego podziału komórek macierzy, które stymulują nowy włos do wzrostu. Czas trwania tej fazy może się znacząco różnić, w zależności od rodzaju włosa. Dla przykładu w przypadku włosów porastających nasze głowy anagen trwa aż do 7 lat. Zupełnie inaczej jest w przypadku włosów na twarzy i nogach, dla których czas wzrostu wynosi odpowiednio do 6 lub 12 tygodni.

Katagen, bywa nazywany fazą przejściową wzrostu włosa. W korzeniu dochodzi wówczas do procesów przebudowy, które powodują zatrzymanie procesu rozrodczego oraz zanik macierzy. To w tej fazie nowy włos jest wypychany na powierzchnię skóry.

Ostatnia z faz, czyli telogen, to moment spoczynku. Zachodzi w niej powolne obumieranie włosa, który jest usuwany ze skóry, poprzez wysunięcie cebulki z mieszka.

Moment, gdy w mieszku nie ma żadnego włosa, nazywa się egzogenem.
 

Na czym polega depilacja włosów?Gdy już mamy podstawową wiedzę na temat faz wzrostu włosów, łatwiej będzie nam zrozumieć proces depilacji. Najlepsze efekty pracy lasera udaje się uzyskać na włosach w momencie wzrostu, gdy nowy włos jest blisko brodawki włosowej. Umożliwia to skuteczne uszkodzenie samego mieszka. Powoduje to trwałą niemożność wzrostu kolejnych włosów.

W pozostałych fazach udaje się wyłącznie usunąć sam włos, bez uszkodzenia mieszka, co sprawia, że po pewnym czasie owłosienie pojawia się ponownie.

Ze względu na fakt, że każdy z włosów może być w danym momencie w innej fazie wzrostu, aby uzyskać efekt gładkiej skóry należy zabiegi laserowe powtórzać kilkukrotnie. Najskuteczniejsza jest seria około 5-6 zabiegów, które można wykonywać co 8-10 tygodni.
 

Piękne i gładkie nogi bez obaw o odrastanie włosówWykonanie serii zabiegów gwarantuje uszkodzenie mieszków włosowych, co sprawia, że włosy przestają odrastać, a my możemy cieszyć się idealnie gładką skórą, bez konieczności martwienia się o kupowanie golarek, depilatorów czy wosków. Już nigdy żaden z tych produktów nie będzie nam potrzebny.

Artykuł sponsorowany

Pozostałe