Piątek, 18.10.2019

Wypadek na obozie w Skrzyni! Dziewczynka wypadła z łódki i trafiła pod śrubę silnika? Na miejsce wezwano LPR

  • 10.07.2019, 13:24
  • Żródło: Gazeta Kociewska
Wypadek na obozie w Skrzyni! Dziewczynka wypadła z łódki i trafiła pod śrubę silnika? Na miejsce wezwano LPR
Podziel się:
Oceń:
KOCIEWIE. W ubiegły poniedziałek na obozie szkoleniowym Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych w Skrzyni doszło do wypadku, w którym ranna została jedna z uczestniczek. Z relacji zgłaszających wynikało, że dziewczynka wypadła z łódki, po czym jej noga trafiła pod śrubę silnika. Na miejscu interweniował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Lotniczego. Jutro odbędzie się kontrola pracowników Kuratorium Oświaty. O przebieg zdarzenia zapytaliśmy druha Łukasza Zblewskiego, komendanta obozu.

Informacje o wypadku potwierdził komendant obozu, który opowiedział nam o przebiegu zdarzenia.
– Do zdarzenia doszło w poniedziałek podczas zajęć na wodzie. Dziewczynka podczas manewrów wypadła do wody i została uderzona przez część silnika. Była w kapoku, a ratownicy natychmiast wyciągnęli ją z wody i udzielili pomocy medycznej. Obrażenia nie były poważne i nie zagrażały życiu dziewczynki – uspokaja druh Łukasz Zblewski. - Na miejsce wezwano policję i Zespół Ratownictwa Medycznego. Podjęto również decyzję o przetransportowaniu poszkodowanej śmigłowcem LPR-u do szpitala w Bydgoszczy – mówił w rozmowie z nami komendant obozu.

Jak udało nam się ustalić, doszło do rozcięcia stopy od strony podeszwy. Dziewczyna została również zraniona na udzie powyżej kolana. Żadne ścięgna ani kości nie zostały naruszone, rany zostały zszyte.

Na miejscu zdarzenia pracowała policja. Śledczy ustalili, że mężczyzna, który kierował łodzią posiadał wymagane uprawnienia. Badanie alkomatem wykazało również, że był trzeźwy. Skierowani na miejsce policjanci przeprowadzili czynności procesowe oraz ustalili wstępne okoliczności tego zdarzenia. Technik kryminalistyki sporządził oględziny oraz wykonał dokumentację fotograficzną. Obecnie w przedmiotowej sprawie prowadzone jest dochodzenie dotyczące wypadku w ruchu wodnym – informuje asp. sztab. Marcin Kunka, oficer prasowy starogardzkiej policji.

Komendant obozu podsumował, że był to nieszczęśliwy wypadek, ale wszystkie procedury zostały zachowane.

Więcej na ten temat i wiele innych ciekawych wiadomości z życia Kociewia znajdziesz w bieżącym wydaniu "Gazety Kociewskiej" - dostępnej w kioskach i punktach sprzedaży prasy na terenie powiatu starogardzkiego.

Zachęcamy do kupna i lektury!

Źródło: Gazeta Kociewska

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe