Piątek, 18.10.2019

W ciągu doby w centrum odnotowano 1562 przejazdów! Coraz więcej rowerów na ulicach miasta

  • 05.07.2019, 09:52 (aktualizacja 05.07.2019, 10:05)
W ciągu doby w centrum odnotowano 1562 przejazdów! Coraz więcej rowerów na ulicach miasta (M.M UM w Tczewie)
Podziel się:
Oceń:
TCZEW. Z danych Urzędu Miejskiego wynika, że wzrasta ruch rowerowy w naszym mieście, Największy w ciągu jednej doby odnotowano na ul. Wojska Polskiego - 1562 przejazdów. Informację o rosnącym ruchu rowerowym analizowano z czterech pętli indukcyjnych, tj. liczników rowerowych zainstalowanych przy ścieżkach rowerowych. W ciągu roku licznik ten zarejestrował ponad 210 tys. przejazdów rowerowych.

Dodajmy, że najstarszy licznik za kilkanaście dni będzie miał już 7 lat.

Nasze doświadczenia we wspieraniu ruchu rowerowego nie odbiegają od doświadczeń innych miast. Ruch rowerowy stał się bardziej intensywny po wybudowaniu ścieżek rowerowych wzdłuż kilku ważnych ulic w Tczewie, co przyczyniło się również do stworzenia zalążka spójnej sieci dróg rowerowych. Nie bez znaczenia były też kampanie Rowerowy Maj oraz konkurs Rowerem do Pracy. Działania „miękkie” są bardzo ważne – ale bez inwestycji „twardych” (infrastruktury rowerowej) mieszkańcy nie jeździliby tak chętnie.

Tymczasem czerwiec br. był prawdopodobnie kolejnym rekordowym miesiącem pod względem liczby kolaży na ulicach miasta.

- Bardzo mnie to cieszy, że mieszkańcy coraz chętniej korzystają z rowerów do swoich codziennych podróży – mówi Mirosław Pobłocki, prezydent Tczewa. - Rekreacja jest też ważna, ale z punktu widzenia miasta wybieranie roweru, jako codziennego środka transportu do szkoły czy pracy jest jeszcze ważniejsze. Rachunek jest prosty. Więcej osób na rowerach to mniej samochodów, czyli mniejsze korki i czystsze powietrze.

 

Opr. (tomm)/UM w Tczewie


Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Elo420
Elo420 12.07.2019, 10:34
Miasto w pierwszej kolejności powinno zamknąć obecną sieć poprzez budowę ścieżek na 5 ulicach: jagiellońskiej, Westerplatte, bałodowskiej,konarskiegio oraz
w zakorkowanym centrum między rondami na 30 stycznia, przez park Kopernika i odcinek między wiaduktem wojska Polskiego a ulica Kopernika.
Mira
Mira 07.07.2019, 11:54
Za mało ścieżek rowerowych (może jedna którą można objechać miasto w koło?!), a te ktore są kończą się w dziwnych miejscach i na kontakcie z jezdnia mają duże uskoki. Wyjechac rowerem na ulice to ryzyko;-)
Mieszkaniec
Mieszkaniec 08.07.2019, 18:28
Dokladnie mam takie samo odczucie. Poza tym fakt wiecej jest sciezek i sa dobrej jakości, chocisz jeszcze za malo. Tridno jest zwlaszcza rowerem dojechac do dworca PKP PRZEZ UL. Westerplatte. Nagle w polowie zaczyna sie w srodku ulicy ścieżka, ktora i tsk prowaszi okrezna droga do dworca... Wjezdzajac na trudne skrzyzowanie 1-go Maja i Westerplatte podejmuje sie duze ryzyko.
Ja
Ja 05.07.2019, 17:31
Na ulicach? Chyba na chodnikach...
Wp
Wp 05.07.2019, 10:29
Jest sciezka ,a rowerzysci czesto i tak jada ulica 🤔

Pozostałe