Piątek, 18.10.2019

Kiedy przysługuje nam odszkodowanie w Anglii – do kogo zwrócić się o pomoc?

  • 28.06.2019, 13:03
  • artykuł sponsorowany
Kiedy przysługuje nam odszkodowanie w Anglii – do kogo zwrócić się o pomoc?
Podziel się:
Wyjeżdżając do pracy za granicę, warto nie tylko znaleźć pracę i mieszkanie. Trzeba się też zorientować, jak wygląda komunikacja miejska, infrastruktura i poznać nieco przepisy prawne. Teoretycznie nie jest to wymogiem dla wyjeżdżających, ale przez brak znajomości prawa można wiele stracić. Tak się dzieje, kiedy przez swoją niewiedzę można stracić szansę na odszkodowanie w Anglii. Kiedy i na jakich zasadach się je przyznaje?

Chociaż na pierwszy rzut oka wydawałoby się, że skoro zarówno Polska, jak i Anglia znajdują się w Europie, to kwestia odszkodowań będzie taka sama, ale tak nie jest. W Polsce batalia o uzyskanie świadczenia za różnego rodzaju zdarzenia losowe bywa trudna, a zdarza się, że bezowocna. Przez złe doświadczenia z ubezpieczalniami w kraju i niewystarczającą wiedzę na temat prawa w Anglii, część Polaków nie stara się o odszkodowanie w Anglii, mimo że się im ono należy.

Kiedy można się starać o odszkodowanie w Anglii?

W zasadzie w niemal każdym przypadku, kiedy doznajemy uszkodzenia ciała, a także szkód psychicznych i materialnych. Do zdarzeń losowych dochodzi wszędzie: na ulicy, w miejscu pracy, szpitalu. Patrząc z tej perspektywy, o odszkodowanie może walczyć osoba poszkodowana w wypadku samochodowym (kierowca, pasażer, przechodzień), która tego wypadku nie spowodowała, pracownik, który miał wypadek przy pracy nie z jego winy, lub pacjent, który na własnej skórze doznał skutków błędów lekarskich. Nie trzeba na stałe mieszkać ani pracować na wyspach. Wystarczy, że do zdarzenia dojdzie właśnie tam.

O odszkodowanie może się starać każdy, ale już nie każdy wie, jakie dokumenty skompletować, gdzie z nimi iść i jak walczyć o jak najwyższe świadczenia. Do tego dochodzi bariera językowa. To potrafi zniechęcić. Dlatego też wyjeżdżając do UK, warto zawsze mieć przy sobie numer telefonu do specjalistów, którzy będą w stanie pomóc w każdej sytuacji. Nieszczęśliwy wypadek może się zdarzyć każdemu.

Kto pomoże uzyskać odszkodowanie w Anglii?

Przykładem firmy, która specjalizuje się w odszkodowaniach jest Insito Odszkodowania. Przede wszystkim konsultanci mówią w języku polskim, co oznacza, że niezależnie od tego, jak skomplikowana i zawiła jest sytuacja, zrozumieją problem poszkodowanego. Pokierują go i wyjaśnią w prosty sposób, jak wygląda cała procedura uzyskania odszkodowania. Poza tym pracownicy firmy do perfekcji opanowali brytyjskie przepisy, dzięki czemu wiedzą, w jaki sposób walczyć o wysokie odszkodowanie i dodatkowe świadczenia. Dla poszkodowanego istotne jest to, że kontaktując się z Insito Odszkodowania, nic się nie płaci. Nie wnosi się żadnej opłaty za uruchomienie całej procedury. Każda sytuacja jest inna, inne są więc szkody. Zależnie od tego, czego doświadcza poszkodowany, poza odszkodowaniem, można się jeszcze ubiegać m.in. zwrot kosztów naprawy pojazdu, czy zwrot kosztów rehabilitacji lub leczenia.

Więcej informacji znajdziesz na Insito-Odszkodowania.uk

artykuł sponsorowany

Pozostałe