Wysoka wygrana Wisły na zakończenie sezonu (ZDJĘCIA, FILM)

W ostatniej kolejce tczewska Wisła podejmowała dziewiątą drużynę V ligi Tęczę Brusy. Obie drużyny znajdowały się w bezpiecznej strefie tabeli, gwarantujące utrzymanie i braku szans na awans.
Marcin Rajch zdobył w meczu z Tęczą Brusy trzy bramki.

Autor: fot (tt)

Tczewska drużyna chciała w tym meczu za wszelką cenę honorowo pożegnać się przed letnią przerwą z kibicami na własnym stadionie. Już w dziesiątej minucie Marcin Rajch zdobywa pierwszą bramkę dla Wisły. W 25 minucie po dośrodkowaniu Mateusza Szliji z prawej strony boiska na 5 metr piłkę głową strącił Rajch. Piłka po koźle zaskoczyła bramkarza i było już 2:0 dla gospodarzy. W 30. minucie na indywidualną akcję zdecydował się Mateusz Szlija i po minięciu kilku rywali piłka po strzale odbiła się od bramkarza i wtoczyła się do bramki. Przed przerwą na 4:0 podwyższa Marcin Rajch, zdobywca swojej trzeciej bramki.

Po zmianie stron Wisła nie zwalniała tempa i zaraz po rozpoczęciu drugiej połowy Karol Ćwikliński podwyższa na 5:0. Kolejne bramki dla tczewian dorzucili Adrian Chudy 69', Mateusz Szlija 75' oraz Karol Ćwikliński 89' i mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 8:0. Wisła w tym meczu górowała w każdym elemencie gry. Wzmocniony środek boiska ograniczał ataki gości do własnej połowy. Skrzydła przewyższały szybkością bocznych obrońców a co najważniejsze skuteczność w tym meczu była o wiele wyższa niż to co oglądaliśmy w trakcie sezonu.

Wisła Tczew - Tęcza Brusy 8:0 (4:0)
1:0 Marcin Rajch 10'
2:0 Marcin Rajch 25'
3:0 Mateusz Szlija 30'
4:0 Marcin Rajch 38'
5:0 Karol Ćwikliński 46'
6:0 Adrian Chudy 69'
7:0 Mateusz Szlija 75'
8:0 Karol Ćwikliński 89'

Wisła Tczew: Szreder - Wojciechowski, Nowaczyk, Bobrzyński (Skotnicki), Kołodziejczyk, Lorkowski (Kowalczyk), Kamiński, Szlija, Ćwikliński, Rajch (Chudy), Grądziel (Roziński)