piątek, 29 marca 2024 07:12

Sukcesy tczewskich sportowców. Nagrodzono mistrzynie Polski w piłce plażowej ręcznej i wicemistrzów ogólnopolskiego turnieju LA

Podczas poniedziałkowej konferencji w Urzędzie Miejskim (17.06) gościły piłkarki piłki ręcznej plażowej MKS Sambor Tczew, które zdobyły Mistrzostwo Polski. Swoim sukcesem pochwalili się też chłopcy ze Szkoły Podstawowej nr 11, którzy zdobyli drugie miejsce w Ogólnopolskim Finale Igrzysk Dziecięcych w 4-boju lekkoatletycznym.
Piłkarki piłki ręcznej plażowej w komplecie z trofeum.

Autor: W. Mocny

Podczas spotkania obecny był prezydent Mirosław Pobłocki z wiceprezydentami, którzy wręczyli piłkarkom i lekkoatletom prezenty i pogratulowali sukcesów sportowych. Razem z piłkarkami pojawił się trener Robert Karnowski, a z młodymi lekkoatletami trenerka – Katarzyna Karnowska.

- Dziewczyny Sambora na co dzień trenują na boisku do piłki plażowej na tczewskiej kanonce, trochę trudniej mamy zimą... – przyznał R. Karnowski. - Na zawodach dziewczyny pokazały charakter. Muszę przyznać, że nie liczyłem na tak dobry wynik. Piłkarki przegrały w finale pierwszego seta, ale potem się podniosły i wygrały.

Z kolei Katarzyn Karnowska podkreślała już samo osiągnięcie startu w ogólnopolskich igrzyskach. Chłopcy najpierw musieli przejść eliminacje i wygrać z 20 drużynami zawody wojewódzkie. Na samych finałowych igrzyskach startowało 14 zespołów.

- To były dwa dni zmagań lekkoatletycznych w okropnym upale. Były zasłabnięcia zawodników. Jestem pod wrażeniem, że moi zawodnicy wytrwali, osiągając do tego wspaniały wynik – podsumowała.