czwartek, 28 marca 2024 17:44

Pogoń wygrywa z liderkami, drużyna U17 z Stomilankami (ZDJĘCIA)

To był udany weekend piłkarek Pogoni Tczew. Pierwsza drużyna na wyjeździe w Kołobrzegu grała z pierwszą drużyną II ligi Akademią Piłkarską Kotwica, drużyna U17 podejmowała na własnym boisku KKP Stomilanki Olsztyn.
Drużyna U17 pokonała KKP Stomilanki Olsztyn w pierwszym barażowym meczu do Centralnej Ligi Juniorek

Autor: fot (tt)

Piłkarki Pogoni Gościniec nad Wisłą w niedzielne popołudnie podejmowały najlepszą w tym sezonie drużynę AP Kotowca. Jednak to tczewianki zdobywają pierwszą bramkę i to zaledwie po ośmiu minutach gry. Na listę strzelców wpisała się Laura Krupienko. W 26. minucie na 2: podwyższa Oliwia Aronowska i Pogoń po pierwszej połowie prowadzi 2:0. Po zmianie stron kolejnego gola dla tczewianek zdobywa ponownie Oliwia Aronowska. Wynik na 4:0 ustaliła w 58. minucie Paulina Magulska.

Akademia Piłkarska Kotwica - Pogoń Gościniec nad Wisłą 0:4 (0:2)
0:1 Laura Krupienko 8'
0:2 Oliwia Aronowska 26'
0:3 Oliwia Aronowska 48'
0:4 Paulina Magulska 58'

Pogoń Gościniec nad Wisłą Tczew: Węsierska - Choińska, Pietkun (Jaśniewska), Burczyk, Krupienko, Rembalska, W.Krygier (Althoff), Magulska, Tryka, Osowska, Aronowska (Łobocka)

W niedzielę przy ul. Elżbiety odbył się również mecz drużyny U17 walczącej w barażach do Centralnej Ligi Juniorek U17. Pogoń pokonała KKP Stomilanki Olsztyn 8:0. Kolejny mecz zaplanowany jest na 20 czerwca.

Pogoń Tczew 8-0 KKP Stomilanki Olsztyn
1:0 Sara Podsiadło 11'
2:0 Basia Potomska 16'
3:0 Sara Podsiadło 21'
4:0 Sara Podsiadło 30'
5:0 Marta Chęcińska 35'
6:0 Marta Chęcińska 41'
7:0 Weronika Dziadzio 78'