czwartek, 28 marca 2024 18:16
Reklama
Reklama

Noc Bibliotek w Tczewie.

Jak w wyjątkowy, ciekawy, a zarazem niebanalny sposób spędzić jeden z czerwcowych wieczorów? Odpowiedź jest prosta! Wystarczy wybrać się do budynku głównego Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. J. Dąbrowskiego 6 i wziąć udział w kolejnej odsłonie tczewskiej Nocy Bibliotek.
Noc Bibliotek w Tczewie.

Zapraszamy już w sobotę, 8 czerwca 2019 roku, w godzinach od 18:00 do 22:00!

Niecodzienne spotkania z literaturą, moc niezapomnianych atrakcji dostosowanych do potrzeb zróżnicowanych wiekowo uczestników, występy muzyczne, gry i animacje biblioteczne, a na zakończenie gwóźdź programu, czyli Czytanie Reżyserowane w wykonaniu Studia Aktorskiej

Interpretacji Literatury.

Zapowiada się noc pełna wrażeń! Czekamy na Was z niecierpliwością. Uśmiech i pozytywne nastawienie to jedyne, czego potrzebujecie, by przyłączyć się do bibliotecznej zabawy.

Na początek nagrody i wyróżnienia. W sobotni wieczór, punktualnie o godzinie 18:00, nastąpi uroczyste wręczenie pamiątkowych dyplomów oraz upominków laureatom konkursu plastycznego „Mój bohater” oraz uczestnikom projektu czytelniczego „Z książką na start”.

Co przygotowały dla nas „Sowy”?

O godzinie 18:15 na scenie pojawią się maluchy z Przedszkola nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi w Tczewie, których występ z pewnością usatysfakcjonuje niejednego uczestnika bibliotecznej zabawy. A jaką dokładnie niespodziankę artystyczną szykują dla tczewskiej publiczności przedszkolaki z grupy „Sowy”? Dowiemy się już niebawem…

Gdzie jest mój miodek? Pomiędzy godziną 18:30 a 19:15, za sprawą artystów ze Studia Aktorskiej Interpretacji Literatury, zebrani będą mieli okazję przenieść się na moment do niezwykłego świata wykreowanego przez brytyjskiego pisarza Alana Alexandra Milne’go. Historia o przygodach przesympatycznego Misia o Bardzo Małym Rozumku oraz o jego kompanach ze Stumilowego Lasu na pewno przypadnie do gustu niejednemu miłośnikowi dziecięcych opowieści. Bo najsłynniejszego w dziejach literatury wielbiciela miodku kochają wszyscy – ci mali, ci więksi i ci całkiem już dorośli J

Pracowite pszczółki. W godzinach od 19:15 do 20:30 uczestnicy imprezy będą mieli okazję skorzystać z licznych atrakcji przygotowanych przez pracowników MBP. Będą zabawy ruchowe, gry, łamigłówki, krzyżówki, zagadki, rebusy. I tu kolejna niespodzianka! Wszystkie zadania z którymi przyjdzie się zmagać zarówno młodszym, jak i starszym uczestnikom bibliotecznego wydarzenia wiązać się będą tematycznie z… pszczołami. A jak powszechnie wiadomo te żółto-czarne stworzenia są najsumienniejszymi spośród owadów. Czyżby zatem czerwcowa noc miała się okazać bardzo pracowita??

Coś dla miłośników historii. Wszystkich pasjonatów burzliwych dziejów Grodu Sambora zapraszamy, również w godzinach od 19:15 do 20:30, na wystawę zgromadzonych w Sekcji Historii Miasta skarbów, pamiątek, eksponatów współtworzących lokalną historię oraz kulturę. Czy zastanawiałeś się kiedyś ile żelaza użyto do budowy tczewskiego mostu? Czy wiesz kiedy ulice naszego miasta po raz pierwszy zostały oświetlone przez latarnie zasilane gazem? A co z miejskimi zabytkami? Mijasz je codziennie w drodze do pracy bądź szkoły, potrafisz powiedzieć o nich coś więcej? Nie?! W takim razie zapraszamy na wystawę!

Nagroda i czytanie reżyserowane. O godzinie 20:40, tuż po uroczystym wręczeniu nagrody Prezydenta Miasta Tczewa za działalność na rzecz kultury, na scenę wkroczą Anna Bugajska, Kamil Dominiak oraz Adrian Wiśniewski - artyści reprezentujący studio Aktorskiej Interpretacji Literatury. Czytający zmierzą się tym razem z popularnymi i tymi nieco mniej znanymi fraszkami polskich literatów od Jana Kochanowskiego po poetów współczesnych (także tczewskich) – z utworami pozornie łatwymi w odbiorze, ale jednocześnie niosącymi z sobą bogate, uniwersalne przesłanie.

Zapraszamy serdecznie! Wstęp wolny!

Artyści ze Studia Aktorskiej Interpretacji Literatury

ADRIAN WIŚNIEWSKI
Aktor, reżyser, pedagog teatralny. Absolwent Wydziału Aktorskiego PWST w Krakowie (obecnie AST). Debiutował w Teatrze Muzycznym "Capitol" we Wrocławiu. Współpracował z Teatrami Narodowym i Rampa w Warszawie, Teatrem Nowym w Poznaniu, Gliwickim Teatrem Muzycznym oraz Krakowską Operą Kameralną. Obecnie solista Studio ACCANTUS. Współtwórca Studia Aktorskiej Interpretacji Literatury.

ANNA BUGAJSKA
Aktorka, wokalistka. Absolwentka wydziału aktorskiego PWST w Krakowie (obecnie AST). Współpracowała z Gliwickim Teatrem Muzycznym, Teatrem im. Juliusza Słowackiego oraz Teatrem Groteska w Krakowie. Obecnie aktorka Krakowskiej Opery Kameralnej oraz Teatru Plejada. Prowadzi zajęcia z dykcji i recytacji w Państwowej Szkole Muzycznej II st. im. W. Żeleńskiego w Krakowie.

KAMIL DOMINIAK
Ukończył Akademię Teatralną im. A. Zelwerowicza w Warszawie oraz kurs Drama Summer School: Acting in Musical Theatre w Guildhall School of Music and Drama w Londynie.
Współpracował z teatrami muzycznymi w całym kraju, występując m.in. w musicalach „Shrek” „The Rocky Horror Show”, „Jerry Springer – The Opera”, „La Cage aux Folles”, Sweeney Todd. Demoniczny golibroda z Fleet Street", Les Miserables.

BORYS KOZIELSKI
Podkaster od 2005 roku, założyciel Fundacji "Otwórz się", realizator dźwięku i koordynator projektów w Studiu Aktorskiej Interpretacji Literatury.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama