piątek, 29 marca 2024 16:38

Pogoń gromi Olimpię 15:0 (ZDJĘCIA, FILM)

W niedzielnym spotkaniu II ligi kobiet grupy "kujawsko-pomorskiej" tczewska Pogoń Gościniec nad Wisłą podejmowała drugą drużynę Olimpii Szczecin.
Pogoń bardzo wysoko pokonała drużynę Olimpii Szczecin

Autor: fot (tt)

Choć rywalki przyjechały w mocno okrojonym składzie nie zamierzały w tym meczu skupić się tylko na obronie. Mecz w ten sposób stał się bardziej atrakcyjny i obfitujący w wiele akcji i bramek. Prowadzenie dla tczewianek już w 6. minucie dała Viktoria Ossowska, a pięć minut później podwyższyła również na 2:0. Pogoń nie zwalniała tempa i kolejne dwie bramki dorzuciła w 19 i 21. minucie Paulina Magulska. Nim minęło pół godziny meczu kolejne dwie bramki zdobyła Klaudia Pietkun. Zbliżające się ostatnie minuty pierwszej połowy nie zapowiadały dalszych zdobyczy bramkowych, jednak piłkarki z Tczewa dołożyły ostatecznie cztery bramki przed przerwą: Weronika Dziadzio oraz ponownie Klaudia Pietkun, Paulina Magulska i Viktoria Ossowska. Do przerwy wynik 10:0.

Po zmianie stron i kilku zmianach dopiero w 63. minucie padła następna bramka, której autorką była Agnieszka Rembalska. Kolejne celne trafienie Aleksandry Rajek to kolejne 15 minut i kilkanaście minut do końca minut. Jednak tczewskie piłkarki nie oszczędzały się i ponownie w końcówce strzelały kolejne bramki. W 83. minucie ponownie trafia Aleksandra Rajek a ostatnie minuty minuty to popis indywidualnych akcji Pauliny Magulskiej, która zdobywając dwie bramki ustaliła wynik spotkania na 15:0.

Pogoń Gościniec nad Wisłą Tczew : Olimpia II Szczecin 15:0 (10:0)

15:0 Paulina Magulska 90

Pogoń Gościniec nad Wisłą Tczew: Natalia Niemaszyk - Katarzyna Choińska (Aleksandra Jaśniewska), Martyna Krygier (Małgorzata Burczyk), Klaudia Pietkun (Agnieszka Rembalska), Sara Podsiadło (Aleksandra Rajek), Łucja Tabor, Wiktoria Krygier (Oliwia Aronowska), Weronika Dziadzio, Martyna Tryka, Paulina Magulska, Viktoria Osowska (Anna Węsierska)

Tabela II Ligi kobiet: grupa Kujawsko - Pomorska