Wtorek, 17.09.2019

Co z remontem dworca? Przebudowa miała ruszyć w czerwcu, teraz pod znakiem zapytania

  • 22.05.2019, 08:19 (aktualizacja 22.05.2019, 08:23)
  • Karol Uliczny
Co z remontem dworca? Przebudowa miała ruszyć w czerwcu, teraz pod znakiem zapytania materiały prasowe/PKP SA
Podziel się:
Oceń:
Trzy firmy zainteresowane przebudową tczewskiego dworca. Niestety, oferty złożone w postępowaniu przetargowym ogłoszonym przez PKP SA znacznie przekraczają kwotę zabezpieczoną na to zadanie. Kolejowa spółka nie podjęła jeszcze decyzji czy dołoży brakujące środki.

Kompleksowa przebudowa dworca powinna ruszyć w czerwcu. Planowane zadanie ma na celu poprawę stanu technicznego i estetycznego budynku oraz usprawnienie ruchu podróżnych, ale także dostosowanie przestrzeni do obecnego zapotrzebowania oraz nowych funkcji. Jak informuje PKP SA, remont obiektu poprawi komfortu obsługi podróżnych oraz zwiększy bezpieczeństwo obiektu m.in. dzięki instalacji nowoczesnego monitoringu.

justvision
justvision
justvision

W ogłoszonym przetargu wzięły udział trzy podmioty, które jednak nie zmieściły się w założonym budżecie. Przypomnijmy, że spółka zabezpieczyła na to zadanie 14,3 mln zł. Najniższą cenę zaoferowała firma Poleko Budownictwo z Gdańska, która wyceniła prace na 17,40 mln zł brutto. Pozostałe oferty złożyły B&W Usługi Ogólnobudowlane Bożena Dzidkowska z Pruszcza Gdańskiego - 19,13 mln zł oraz SKB z Warszawy - 19,99 mln zł. (...)

Karol Uliczny

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe