Wtorek, 17.09.2019

Finisz kampanii - wiceminister kultury odwiedził Tczew: w unii trwa legislacyjna biegunka

  • 21.05.2019, 07:47
  • (MW)
Finisz kampanii - wiceminister kultury odwiedził Tczew: w unii trwa legislacyjna biegunka (MW)
Podziel się:
Oceń:
Na finiszu kampanii do Parlamentu Europejskiego do Tczewa przyjechał Jarosław Sellin, wiceminister Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W sali Ochotniczego Hufca Pracy przedstawił 12 punktów Deklaracji Europejskiej PiS oraz trzy filary polityki europejskiej. Podczas spotkania nie zabrakło licznych pytań.

W nieco ponad pół godziny wiceminister i kandydat partii Prawo i Sprawiedliwość do Parlamentu Europejskiego wymienił i omówił deklarację europejską, którą przygotowały na wybory władze PiS. Dalszą część spotkania przeznaczył na odpowiedzi.

„Odejście UE od wartości”  Biegunka legislacyjna

Na początku spotkania tłumaczył zebranym tczewianom, zasady legislacji w PE. Zgodnie z przedstawionymi przez Jarosława Sellina danymi, w unii tworzona jest jedna dyrektywa tygodniowo i aż dwa rozporządzenia dzienne, łącznie z sobotami i niedzielami.  

- Otóż w PE, przyjmuje się dyrektywy, które przygotowuje komisja europejska. Te dyrektywy przyjmują postać prawa obowiązującego i muszą zostać zaimplementowane w polskim Sejmie. Dzisiaj ok. 70 proc. legislacji przyjmowanej w Polsce jest koniecznością. Dlatego jest to bardzo ważne, kto z 53 Polaków, którzy tam się znajdą, będzie pilnował polskich interesów. Aby to prawo było korzystne dla Polski - mówił podczas spotkania wiceminister Sellin. - W UE trwa, jak ja to nazywam „biegunka legislacyjna”. Po co tyle tego prawa? 15 lat temu, gdy wchodziliśmy do UE, miałem wrażenie, takie odczucie, że idziemy do miejsca, które nam się należy. Mieliśmy takie poczucie, że idziemy do świata swobód i wolności.  Tymczasem dzisiaj jesteśmy w świecie nakazów i zakazów. - Chciałbym podkreślić, że Polsce nie grozi Polexit. Polacy są zadowoleni z UE. (...)


 

(MW)

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Precz
Precz 21.05.2019, 12:30
Koszmar

Pozostałe