Poniedziałek, 26.08.2019
Dovista praca
Dovista praca
Dovista praca

Autor nieodpowiedzialnych wpisów na profilu I LO uniknie kary? Śledczy dali za wygraną

  • 16.05.2019, 08:16 (aktualizacja 16.05.2019, 08:26)
  • Karol Uliczny
Autor nieodpowiedzialnych wpisów na profilu I LO uniknie kary? Śledczy dali za wygraną facebook
Podziel się:
Oceń:
Prokuraturze Rejonowej w Tczewie nie udało się ustalić sprawcy, który za pośrednictwem fejsbukowego profilu I LO wprowadzał w błąd środowisko szkolne informując m.in. o panującej w placówce wszawicy. 29 marca br. śledztwo w tej sprawie zostało umorzone.

Nieodpowiedzialny żart nieustalonego do dzisiaj sprawcy spowodował spore zamieszanie w szkolnym środowisku. W styczniu 2018 r. do uczniów, ich rodziców i wszystkich, którzy polubili fejsbukowy profil I Liceum Ogólnokształcącego, dotarło kilka sfingowanych, niepokojących wiadomości. Za pośrednictwem mediów społecznościowych „Curie” informowała m.in. o panującej w placówce wszawicy, odwiedzinach pacjentów szpitala w Choroszczy czy planowanej czarnej mszy na cmentarzu za szkołą. 

Urwany wątek śledczy

Po opublikowaniu wpisów, pielęgniarka szkolna przebadała dzieci w związku z podejrzeniem występowania groźnych insektów. Jednocześnie działalność żartownisia spotkała się ze stanowczą reakcją dyrekcji. Jadwiga Andrzejewska zwołała apel szkolny, podczas którego zapowiedziała wyciągnięcie konsekwencji wobec sprawcy, włącznie z możliwością wydalenia z placówki. W porozumieniu z radą pedagogiczną, podjęła decyzję o zawiadomieniu policji, a w efekcie prokuratury.

- Doskonale wiemy, że w tę sprawę zaplątani są albo uczeń, albo uczniowie naszej szkoły – mówiła w lutym 2018 r. dyrektor. - Jeżeli komuś jest tu tak źle i tak negatywnie to wszystko postrzega, to powinien poszukać innego miejsca do nauki.

Po roku od tych wydarzeń, śledztwo prowadzone przez Prokuraturę Rejonową w Tczewie zostało umorzone. (...)


 

Karol Uliczny

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
.
. 16.05.2019, 14:31
Cała sytuacja nie miała miejsca na Facebooku, tylko w "profilu" ILO w wyszukiwarce Google.
Mexicano
Mexicano 16.05.2019, 12:44
Ja nie wiem jak całe te rosli se kwitli naturze na łoni. Kajor i ksiek się dotykają żadlem borzym, przepraszam że tak powiedziałem.
Niżerłak
Niżerłak 16.05.2019, 12:06
Ktoś musi zostać s***ony ze stanowiska za taką akcję niebożq
Krzysztof K
Krzysztof K 16.05.2019, 10:21
Polska Policja oczywiście jak zawsze nic nie może. Ktoś publicznie znieważa placówkę oświatową, manifestując swój debilizm i MIMO TO POLICJA NIE MOŻE GO ZŁAPAĆ. JAK TO W OGÓLE MOŻLIWE, ŻE DZIECIAK Z LICEUM MOŻE SOBIE PUBLICZNICZNIE PLUĆ W TWARZ CAŁEJ DYREKCJI I NIE PONOSI ZA TO KARY. CO TO JEST IZRAELSKI HAKER, ŻE NIE MOŻNA GO ZŁAPAĆ? POLICJO ZAJMIJ SIĘ TYM. A NIE ZAPOMNIAŁEM, ŻE PRZECIEŻ ZŁAPALIŚCIE KOGOŚ Z DŻOINTEM I MACIE STATYSTYKI. ZAJMIJCIE SIĘ KRADZIEŻĄ WEKÓW Z PIWNICY PANA MARIANA. CO WY LUDZIE ROBICIE OGÓŁEM. CAŁE TE WASZE DZIAŁANIA SĄ ŚMIECHU WARTE.
Major Wojciech Suchodolski
Major Wojciech Suchodolski 16.05.2019, 08:32
Czegoś takiego na pewno nie było

Pozostałe