Środa, 21.08.2019
Dovista praca
Dovista praca
Dovista praca

Wiślana Trasa Rowerowa - wyłoniono wykonawcę II etapu

  • 15.05.2019, 08:48
  • (M.M., Urząd Miasta Tczew)
Wiślana Trasa Rowerowa - wyłoniono wykonawcę II etapu (M.M., Urząd Miasta Tczew)
Podziel się:
Oceń:
3,7 km liczy II etap tczewskiego odcinka Wiślanej Trasy Rowerowej, który zostanie zrealizowany w tym roku.

Do przetargu, ogłoszonego przez Zakład Usług Komunalnych, na realizację II etapu Wiślanej Trasy Rowerowej wpłynęły dwie oferty: firmy Eurovia S.A. z Kobierzyc oraz B&W z Pruszcza Gd. Za korzystniejszą uznano ofertę Eurovii, która wykona zadanie za nieco ponad 6 mln zł.

II etap inwestycji obejmuje odcinek od ul. Czatkowskiej (na wysokości skrzyżowania z droga dojazdową do ZUK) do mostku przy ul. Łąkowej, odcinek biegnący wałami przeciwpowodziowymi (od skrzyżowania z  ul. Robotniczą i dalej w kierunku granicy z gminą wiejską), odcinek od skrzyżowania ul. Partyzantów i Pionierów przez ul. Portowców do skrzyżowania z ul. Robotniczą oraz ul. Nadbrzeżna (od skrzyżowania z ul. Ceglarską do mostku na Strudze Subkowskiej). Łączna długość to ok. 3,7 km.

- II etap obejmuje również wykonanie trzech miejsc postojowych: na bulwarze, przy pomoście cumowniczym (wioślarskim) oraz przy Strudze Subkowskiej. Zamontowane zostaną również dwie tablice informacyjne i dwa stojaki rowerowe - informuje Małgorzata Mykowska, rzeczniczka prasowa Urzędu Miasta w Tczewie. - W Tczewie pierwszy odcinek Wiślanej Trasy Rowerowej R9, tj. ok. 600 m na ul. Partyzantów od skrzyżowania z ul. Pionierów do Zakładu Usług Komunalnych wraz z przejściem na ul. Czatkowską, został oddany do użytku pod koniec listopada 2017 r.

Do wykonania w kolejnym etapie pozostanie odcinek przy ul. Łąkowej – od wiaduktu do ul. 1 Maja oraz oznakowanie całej trasy. Inwestycja realizowana jest w ramach przedsięwzięcia strategicznego Województwa Pomorskiego „Pomorskie Trasy Rowerowe o znaczeniu międzynarodowych R-10 i Wiślana Trasa Rowerowa R-9”.  Trasa docelowo będzie częścią międzynarodowej sieci szlaków rowerowych Euro Velo.

(M.M., Urząd Miasta Tczew)

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Obserwator wiejski
Obserwator wiejski 15.05.2019, 09:17
Moze lepiej najpierw zając sie porządnie droga na Czatkowach? Same dziury a ruch jak na autostradzi!. Zero pobocza i niebezpiecznie.Strach isc pieszo w nocy zero oswietlenia w niektórych miejscach, rowy zarosniete nie ma nawet jak isc po poboczu.Moze wkoncu tym sie ktos zainteresuje?!!!!!!

Pozostałe