Środa, 21.08.2019
Dovista praca
Dovista praca
Dovista praca

Nowe, tczewskie autobusy Gryfa gotowe na 1 lipca. Gorzej z kierowcami...

  • 15.05.2019, 08:30 (aktualizacja 15.05.2019, 08:38)
  • (MW)
Nowe, tczewskie autobusy Gryfa gotowe na 1 lipca. Gorzej z kierowcami... P.A Gryf
Podziel się:
Oceń:
Za półtora miesiąca tczewianie przesiądą się z autobusów Meteora do nowych - Gryfa. Prace przygotowawcze do przejęcia miejskiej komunikacji trwają. Nowy przewoźnik zapowiada, że na 1 lipca wszystko ma być dopięte na przysłowiowy, „ostatni” guzik, także w zakresie karty miejskiej. Póki co skompletował ok. 60 proc. potrzebnych kierowców.

O świadczenie usług komunikacyjnych na terenie Tczewa rywalizowały trzy firmy. Wygrał Gryf z Żukowa, który przez najbliższych kilkanaście miesięcy będzie wozić tczewskich pasażerów. 

27 autobusów w gotowości

Jak zapewnia Paweł Misiak, dyrektor ds. organizacji przewozów i administracji P.A. Gryf, przygotowania idą pełną parą. 

- Należy mieć świadomość, że uruchomienie w nieco ponad 4 miesiące obsługi całej komunikacji miejskiej, w skład której wchodzi 10 linii komunikacyjnych i 25 autobusów w ruchu to naprawdę duże wyzwanie logistyczne. Ale jestem przekonany, że 1 lipca wszystko będzie dopięte na przysłowiowy „ostatni guzik”. Kwestia lokalizacji zajezdni rozstrzygnie się w tym tygodniu. 

Przewoźnik został zobowiązany do posiadania min. 25 autobusów. Do tej pory wygospodarował ich 27.  Część z nich jest używanych w Gdańsku, dlatego nie wymagają specjalnego przygotowania. Przy pozostałych trwają prace remontowe: blacharsko- lakiernicze, mechaniczne oraz w zakresie doposażenia w niezbędny sprzęt elektroniczny. Gryf zapewnia, że do końca czerwca tabor będzie w pełni gotowy. Firma od początku sygnalizowała, że najbardziej boi się braku rąk do pracy, dlatego przygotowania rozpoczęto właśnie od tej kwestii.   

Pracownicy wciąż poszukiwani

- W pierwszej kolejności zaproponowaliśmy pracę obecnym pracownikom, którzy obsługują miejskie autobusy – mówi dyrektor Misiak. (...)

 

(MW)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe