Środa, 21.08.2019
Dovista praca
Dovista praca
Dovista praca

„Życie to teatr” - niepełnosprawni aktorzy zaprezentowali swoje talenty podczas XV Przeglądu Twórczości Teatralnej

  • 14.05.2019, 08:13
  • (M.Ś., Urząd Miasta Tczew)
„Życie to teatr” - niepełnosprawni aktorzy zaprezentowali swoje talenty podczas XV Przeglądu Twórczości Teatralnej (M.Ś., Urząd Miasta Tczew)
Podziel się:
Oceń:
10 maja niepełnosprawni aktorzy-amatorzy zaprezentowali swoje talenty podczas XV Jubileuszowego Przeglądu Twórczości Teatralnej „Życie to teatr”.

To niezwykłe wydarzenie zostało zorganizowane już po raz piętnasty, z okazji Dnia Godności Osoby Niepełnosprawnej, przez Środowiskowe Domy Samopomocy MOPS w Tczewie i Polski Komitet Pomocy Społecznej.

Tegoroczna impreza integracyjna miała wyjątkowy charakter – podczas uroczystej gali w Centrum Kultury i Sztuki podsumowano dotychczasowe działania ośrodków wsparcia dla osób niepełnosprawnych w zakresie promowania ich twórczości teatralnej. Działania te dostrzegane są także poza lokalnym środowiskiem, dzięki czemu honorowymi ambasadorkami przeglądu zostały znane aktorki, zajmujące się działalnością charytatywną – Anna Dymna i Ewa Błaszczyk.

– Już od 15 lat spotykamy się z okazji Przeglądu Twórczości Teatralnej, a podopieczni środowiskowych domów samopomocy, fundacji, stowarzyszeń, klubów i zespołów opiekuńczych mogą realizować swoje pasje i marzenia oraz zaistnieć w życiu społeczno-kulturalnym miasta – tymi słowami przywitała publiczność Gabriela Brządkowska, kierownik Środowiskowych Domów Samopomocy w Tczewie, która wraz z dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej Julitą Jakubowską oficjalnie otworzyła imprezę.

Po części oficjalnej na scenie wystąpił zespół Andre. W rytm muzyki tanecznej wspólnie z osobami niepełnosprawnymi, bawili się zaproszeni goście, młodzież, seniorzy, podopieczni świetlicy środowiskowej dla dzieci oraz lokalna społeczność.         

Zabawę integracyjną kontynuowano podczas pikniku. Po jubileuszowym torcie i poczęstunku na scenie zaprezentował się DJ Gesek. Obejrzeliśmy spektakle zespołów teatralnych reprezentujących ośrodki wsparcia w Szpęgawsku, Malborku, Rajkowach, Pelplinie i Starogardzie Gdańskim. Nie mogło zabraknąć tczewian – na scenie wystąpili artyści z Zespołu Opiekuńczego MOPS, Warsztatów Terapii Zajęciowej PSONI, dzieci ze świetlicy środowiskowej przy ul. Kopernika, młodzież z Ochotniczych Hufców Pracy i seniorki z zespołu „Wiecznie Młodzi”.

(M.Ś., Urząd Miasta Tczew)

Zdjęcia (4)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe