Środa, 21.08.2019
Dovista praca
Dovista praca
Dovista praca

(ZDJĘCIA) Uczniowie SP 4 i SP 5 zwycięzcami turnieju wiedzy o ruchu drogowym

  • 10.05.2019, 14:35 (aktualizacja 10.05.2019, 14:39)
  • redakcja
(ZDJĘCIA) Uczniowie SP 4 i SP 5 zwycięzcami turnieju wiedzy o ruchu drogowym KPP Tczew
Podziel się:
Oceń:
Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 4 oraz Szkoły Podstawowej nr 5 w Tczewie zwyciężyli w powiatowym turnieju wiedzy z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Zmagania uczestników konkursu obserwowali policjanci, którzy oceniali umiejętności młodych rowerzystów.

Wczoraj w Szkole Podstawowej nr 4 w Tczewie odbył się powiatowy finał turnieju Bezpieczeństwo Ruchu Drogowego dla uczniów szkół podstawowych w dwóch kategoriach wiekowych. Policjanci z drogówki w tym turnieju oceniali umiejętności młodych rowerzystów zwracając szczególna uwagę na znajomość przepisów ruchu drogowego. W imprezie udział wzięło kilkudziesięciu przedstawicieli ze szkół z terenu całego powiatu tczewskiego. 

W czasie turnieju jego uczestnicy rozwiązywali test wiedzy o ruchu drogowym oraz wykazywali się wiedzą z zakresu udzielania pomocy przedmedycznej. Na terenie „miasteczka ruchu drogowego” każdy z zawodników musiał wykazać się umiejętnościami praktycznymi jazdy na rowerze po specjalnie wyznaczonej i oznakowanej trasie. Wszystko odbywało się pod czujnym okiem policjantów z wydziału ruchu drogowego, którzy oceniali zmagania zawodników. W efekcie zaciętej rywalizacji w kategorii młodszych uczestników zwyciężyła reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 5 z Tczewa, a w drugiej kategorii triumfowali zawodnicy ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Tczewie. 

Każdy uczestnik zawodów otrzymał nagrodę rzeczową. Wygrani dostali pamiątkowe puchary oraz dyplomy. Zwycięzcy będą reprezentować powiat tczewski na podobnym turnieju na szczeblu wojewódzkim.

_redakcja

Zdjęcia (12)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe