Czwartek, 23.05.2019

(ZDJĘCIA) Uczniowie SP 4 i SP 5 zwycięzcami turnieju wiedzy o ruchu drogowym

  • 10.05.2019, 14:35 (aktualizacja 10.05.2019 14:39)
  • redakcja
(ZDJĘCIA) Uczniowie SP 4 i SP 5 zwycięzcami turnieju wiedzy o ruchu drogowym KPP Tczew
Podziel się:
Oceń:
Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 4 oraz Szkoły Podstawowej nr 5 w Tczewie zwyciężyli w powiatowym turnieju wiedzy z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Zmagania uczestników konkursu obserwowali policjanci, którzy oceniali umiejętności młodych rowerzystów.

Wczoraj w Szkole Podstawowej nr 4 w Tczewie odbył się powiatowy finał turnieju Bezpieczeństwo Ruchu Drogowego dla uczniów szkół podstawowych w dwóch kategoriach wiekowych. Policjanci z drogówki w tym turnieju oceniali umiejętności młodych rowerzystów zwracając szczególna uwagę na znajomość przepisów ruchu drogowego. W imprezie udział wzięło kilkudziesięciu przedstawicieli ze szkół z terenu całego powiatu tczewskiego. 

W czasie turnieju jego uczestnicy rozwiązywali test wiedzy o ruchu drogowym oraz wykazywali się wiedzą z zakresu udzielania pomocy przedmedycznej. Na terenie „miasteczka ruchu drogowego” każdy z zawodników musiał wykazać się umiejętnościami praktycznymi jazdy na rowerze po specjalnie wyznaczonej i oznakowanej trasie. Wszystko odbywało się pod czujnym okiem policjantów z wydziału ruchu drogowego, którzy oceniali zmagania zawodników. W efekcie zaciętej rywalizacji w kategorii młodszych uczestników zwyciężyła reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 5 z Tczewa, a w drugiej kategorii triumfowali zawodnicy ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Tczewie. 

Każdy uczestnik zawodów otrzymał nagrodę rzeczową. Wygrani dostali pamiątkowe puchary oraz dyplomy. Zwycięzcy będą reprezentować powiat tczewski na podobnym turnieju na szczeblu wojewódzkim.

Praca Tczew Dziennikarz
Praca Tczew Dziennikarz
Praca Tczew Dziennikarz
_redakcja

Zdjęcia (12)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe