Środa, 21.08.2019
Dovista praca
Dovista praca
Dovista praca

Wiadomo kto i za ile kupi złom z rozbieranego Mostu Tczewskiego. Dziś podpisanie umowy

  • 10.05.2019, 12:43 (aktualizacja 10.05.2019, 13:06)
  • (KU)
Wiadomo kto i za ile kupi złom z rozbieranego Mostu Tczewskiego. Dziś podpisanie umowy Starostwo Powiatowe w Tczewie
Podziel się:
Oceń:
Sześć firm było zainteresowanych nabyciem stalowych elementów Mostu Tczewskiego, pozyskiwanych podczas prac rozbiórkowych. Najkorzystniejszą ofertę z punktu widzenia powiatu złożyła firma "WE-MET" Przedsiębiorstwo Handlowe Janusz Wenta z Kamienicy Królewskiej. Za jeden kilogram złomu zapłaci 0,81 zł.

W odpowiedzi na pisemny przetarg ogłoszony przez starostwo wpłynęło sześć ofert od firm z Tczewa, Pelplina, Grudziądza, Spytkowic, Dąbrowy Górniczej oraz Kamienicy Królewskiej. Najniższą kwotę zaoferowało Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „DM” z Pelplina – 0,566 zł/kg, najwyższą "WE-MET" Przedsiębiorstwo Handlowe Janusz Wenta z Kamienicy Królewskiej – 0,81 zł/kg. Po wyborze tej ostatniej samorząd może liczyć na wpływ do budżetu co najmniej 1,7 mln zł. W czasie obecnie realizowanego  etapu przebudowy planuje się pozyskać ok. 2130 ton materiału.

- Nasze przewidywania co do ilości stali możliwej do pozyskania są nawet większe – mówi Marcin Stolarski, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Tczewie. – Nasz wydział będzie nadzorował sprawę dokładnej ilości złomu stalowego. Dlatego na tę chwilę nie umiemy powiedzieć precyzyjnie na jakie środki może liczyć powiat. (...)

(KU)

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Kazik
Kazik 10.05.2019, 15:32
To lepiej już mógł Edek z Markiem przyjechać
on
on 10.05.2019, 13:52
Pan Stolarski niech stoi przy wadze albo niech wysle 100 urzednikow smiech na sali jak juz jezdza tam tzw zlomiarze...

Pozostałe