Poniedziałek, 22.07.2019
DOG Desinger Outlet Gdańsk
DOG Desinger Outlet Gdańsk
DOG Desinger Outlet Gdańsk
Medical Tczew
Medical Tczew
Medical Tczew

(ZDJĘCIA) W Palmową Niedzielę kolorowy pochód tradycyjnie przeszedł przez Gogolewo

  • 16.04.2019, 07:41
  • gniew.pl
(ZDJĘCIA) W Palmową Niedzielę kolorowy pochód tradycyjnie przeszedł przez Gogolewo gniew.pl
Podziel się:
Oceń:
Tuż po jarmarku, o godz. 14 w Gogolewie odbyły się obchody XIII Kociewskiej Niedzieli Palmowej, którą zorganizowało tamtejsze Koło Gospodyń Wiejskich. Przewodzi mu Maria Kamrowska, inicjatorka i główna organizatorka wydarzenia.

Wierni z terenu gminy Gniew oraz zaproszeni goście wzięli udział w przemarszu ulicami wsi z wielkanocnymi palmami, które wcześniej poświęcono podczas mszy świętej, odprawionej przez ks. Janusza Wachowskiego, proboszcza parafii św. Jakuba Apostoła w Dzierżążnie.

justvision
justvision
justvision

W uroczystościach niedzieli palmowej udział wzięli włodarze gminy w osobach burmistrza Macieja Czarneckiego oraz zastępcy Joanny Kamińskiej, a także starosta powiatu tczewskiego Mirosław Augustyn, członek zarządu powiatu Bogdan Badziong oraz inni goście reprezentujący samorząd, instytucje, firmy i organizacje z terenu Gminy Gniew. Niedzielę Palmową uświetniły także delegacje Kół Gospodyń Wiejskich, które z okazałymi palmami, w kociewskich strojach, szły na czele procesji. W organizację włączyli się również druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Gogolewie. Oprawę muzyczną niedzielnego święta uświetnił występ Gniewskiej Orkiestry Dętej, pod batutą Jadwigi Mielke.

gniew.pl

Zdjęcia (3)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe