Niedziela, 16.06.2019
Trops Tczew
Trops Tczew
Trops Tczew

Po śmiertelnym wypadku w Bałdowie - podjęto decyzję o wycięciu drzewa, w które wjechało auto

  • 15.04.2019, 14:57
  • KPP Tczew
Po śmiertelnym wypadku w Bałdowie - podjęto decyzję o wycięciu drzewa, w które wjechało auto KPP Tczew
Podziel się:
Oceń:
Tczewscy policjanci, funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej oraz przedstawiciel zarządcy drogi spotkali się w miejscu, gdzie doszło do tragicznego wypadku drogowego, w którym śmierć poniósł kierowca renault. W ramach tego spotkania służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo w ruchu drogowym poddały ocenie infrastrukturę oraz oznakowanie drogi w miejscu, w jakim doszło do tego tragicznego w skutkach wypadku.

Spotkanie zespołu zajmującego się badaniem przyczyn wypadków drogowych to procedura, która uruchamiana jest w przypadku wystąpienia zdarzeń ze skutkiem śmiertelnym. W skład takiego zespołu wchodzą m. in. policjanci z drogówki, technicy kryminalistyki, funkcjonariusze pionu dochodzeniowo-śledczego wspólnie z zarządcą drogi oraz funkcjonariuszami straży pożarnej.

- Specjaliści spotykają się w miejscach, gdzie doszło do tragicznego w skutkach wypadku i tam wspólnie oceniają infrastrukturę drogową - mówi asp. sztab. Dawid Krajewski, rzecznik prasowy Komedy Powiatowej Policji w Tczewie. - Do takiego zdarzenia doszło 10 kwietnia br. w miejscowości Bałdowo. W tym czasie oficer dyżurny tczewskiej komendy otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym, w którym samochód renault uderzył w drzewo. Ze wstępnych policyjnych ustaleń wynika, że kierujący zjeżdżając na prawe pobocze uderzył w drzewo. Po uderzeniu samochód zapalił się. Niestety w wyniku tego zdarzenia 34-letni kierowca poniósł śmierć.

W miniony piątek w miejscu, gdzie doszło do tego tragicznego w skutkach zdarzenia, spotkali się przedstawiciele wchodzący w skład zespołu badania przyczyn wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym. W wyniku przeprowadzonej kontroli zespołu ustalono, że w miejscu, gdzie doszło do tego nieszczęśliwego wypadku zostanie wycięte drzewo oraz ponownie zostanie wstawiony znak ostrzegawczy skrzyżowanie z drogą podporządkowaną występującą po lewej stronie.

 

KPP Tczew

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
mr x
mr x 16.04.2019, 07:48
dlaczego wyciąć tylko jedno drzewo? wytnijcie wszystkie rosnące przy drogach.
Raport
Raport 15.04.2019, 16:03
Jak zwykle przecież drzewo gnało z 150 km/h. Zdaje się ze trzeba zgłosić to do jakiegoś wydziału w UE bo to juz przesada i jeszcze jakiś specjalistyczny zespól to badał ja dziękuję haha żal ....
Kolega
Kolega 15.04.2019, 16:52
A ty skąd wiesz jak było i z jaką prędkością kierowca jechał siedziałeś obok i patrzyłem na licznik a potem uciekłeś z miejsca wypadku... Nie wiesz nie byłeś w *** byłeś gówno wiesz....

Pozostałe