Poniedziałek, 22.07.2019
DOG Desinger Outlet Gdańsk
DOG Desinger Outlet Gdańsk
DOG Desinger Outlet Gdańsk
Medical Tczew
Medical Tczew
Medical Tczew

Emerytura Plus - rząd planuje pierwsze wypłaty "13" dla seniorów jeszcze w kwietniu

  • 11.04.2019, 08:22
  • (MW)
Emerytura Plus - rząd planuje pierwsze wypłaty "13" dla seniorów jeszcze w kwietniu poglądowe „Trzynastki” otrzyma 9,8 mln Polaków. W br. program będzie kosztować krajowy budżet 10,8 mld zł.
Podziel się:
Oceń:
Podczas lutowego konwentu Prawa i Sprawiedliwości prezes partii przedstawił założenia programu Nowej Piątki. Emeryci w całym kraju usłyszeli o wprowadzeniu Emerytury Plus lub jak kto woli „trzynastki”, której wypłata ruszy jeszcze w tym miesiącu.

Niebawem w całym kraju ruszy wypłata 13. emerytury. 26 marca br. Sejm przyjął ustawę w sprawie wypłat dodatkowego, jednorazowego świadczenia dla emerytów i rencistów. 

Dla kogo „13”? 

Podczas konwentu PiS, prezes Kaczyński zwrócił się do emerytów z deklaracją wsparcia ich dodatkową, trzynastą emeryturą. Do tej pory seniorzy oprócz symbolicznych rewaloryzacji i leków dla osób powyżej 75. r. życia nie otrzymywali od państwa większego wsparcia finansowego. Dla seniorów, często żyjących z minimalnych rent czy emerytur, został przygotowany program Emerytura Plus. 

- Podniesienie emerytury minimalnej dla niektórych to tylko cyferki, a dla nas to godne życie dla milionów emerytów - mówił premier Mateusz Morawiecki, podczas wystąpienia w Sejmie. - Nasze programy rozwojowe to działania na rzecz jutra, aby Polska lepiej się rozwijała, ale kierujemy też nasze wparcie do seniorów w podziękowaniu za przeszłość. 

Zgodnie z ustawą, wypłata świadczenia ma dotyczyć osób, które pobierają: emerytury i renty w systemie powszechnym, emerytury i renty rolników, służb mundurowych, świadczenia i zasiłki przedemerytalne, renty socjalne, nauczycielskie świadczenia kompensacyjne oraz renty inwalidów wojennych i wojskowych. Świadczenia te nie zostaną poddane egzekucji komorniczej, ani też nie będą wliczać się do dochodu w rozumieniu ustawy o pomocy społecznej o dodatkach mieszkaniowych czy świadczeniu wychowawczym. Ponadto świadczeniobiorca nie musi składać żadnych dodatkowych dokumentów wystarczy, że senior już pobiera należne świadczenie. (...)


 

(MW)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe