piątek, 29 marca 2024 11:15

Fatalny początek, niesamowita pogoń i dramat w ostatniej sekundzie (ZDJĘCIA, FILM)

W minioną sobotę szczypiornistki Sambora Tczew podejmował w hali II LO drużynę z czołówki tabeli SMS ZPRP I Płock. Przed meczem obie drużyny zgromadziły po 39 punktów.

Autor: fot. (tt)

Początek spotkania nie rozpoczął się po myśli tczewianek. Do dziesiątej minuty nie zdobyły żadnej bramki, przeciwniczki zaś skompletowały pięć celnych trafień. Przez dłuższą cześć pierwszej połowy drużyna z Płocka miała przewagę i na boisku i na tablicy z wynikami. Przełomowy był drugi timeout w 23. minucie, po którym Sambor zdobywa cztery bramki i w ostatniej minucie doprowadza do remisu 12:12. Wynik ustalił jednak SMS, Kinga Stanisławczyk zdobywa trzynastą bramkę i płocczanki schodzą do szatni z jednobramkową przewagą.

W drugiej połowie toczył się niezwykłe wyrównany mecz, gdzie w 35. minucie SMS prowadził 17:16, by w 41 minucie przegrywać 19:21. Na trzy minuty przed końcem spotkania Sambor, po celnym trafieniu Aleksandry Rędzińskiej, prowadził 29:28. Po chwili tczewianki przeżyły szok, gdyż dwa trafienia Katarzyny Cygan stawiały w lepszej sytuacji na minutę przed końcem spotkania szczypiornistki z Płocka. W ostatniej sekundzie tczewianki uratowała Aleksandra Juć i wszyscy spodziewali się dogrywki, gdyż do końca meczu pozostały 23 sekundy. Wydawało się, że atak SMS nie powiódł się, jednak równo z syreną kończącą mecz sędzia podyktował rzut wolny. Z trudnej sytuacji Julia Dworniczak trafiła i tym sposobem płocczanki wywiozły cenne trzy punkty z Tczewa.

Najskuteczniejszą zawodniczką w Samborze była Katarzyna Dynak z 8 trafieniami, w SMS Nicola Żmijewska, która zdobyła aż 12 bramek.

W trakcie meczu odbyła się zbiórka funduszy, a w przerwie spotkania licytacja dla 2-letniego Frania Czyszaka – chłopca, który urodził się z bardzo poważną wadą serca HLHS.

Sambor Tczew - SMS ZPRP I Płock 30:31 (12:13)

Sambor Tczew: Skonieczna (Zwolak) - Zduniak 8, Juć 6, Krajewska 4, Rędzińska 4, Neitsch 2, Siekańska 2, Śliwińska 2, Duszyńska 1, Puckowska 1, Orzłowska

SMS ZPRP I Płock: Wdowiak (Stachiewicz) - Żmijewska 12, Cygan 6, Dworniczuk 4, Kasprowiak 3, Iwanowicz 2, Klich 1, Olek 1, Pędziwiatr 1, Stanisławczyk 1, Kowalik, Weber, Zima,