PILNE. Jest decyzja prokuratury - Mołdawianin z zarzutami za zabójstwo w Rożentalu!

  • 29.03.2019, 13:21 (aktualizacja 29.03.2019, 13:33)
  • KPP Tczew
PILNE. Jest decyzja prokuratury - Mołdawianin z zarzutami za zabójstwo w Rożentalu! KPP Tczew

Podziel się:

Oceń:

Dzięki pracy policjantów i prokuratorów odpowiedzialności karnej nie uniknie 45-letni mężczyzna. Według ustaleń mundurowych sprawca 20 stycznia br. zaatakował nożem 57-letniego mieszkańca Rożentala (gm. Pelplin), który pomimo przeprowadzonej reanimacji zmarł. Dotychczas zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na potwierdzenie wcześniejszych podejrzeń śledczych, że związek z tym zdarzeniem ma 45-letni obywatel Mołdawii, który za popełniony tuż przed zabójstwem rozbój na kobiecie, przebywa w areszcie.

20 stycznia br. przed godziną 19.00 oficer dyżurny tczewskiej Policji otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że chwilę wcześniej sprawca na terenie jednej z posesji w powiecie tczewskim zaatakował nożem mężczyznę. Wysłani na miejsce funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Pelplinie ustalili, że do domu pokrzywdzonego wtargnął mężczyzna, który zaatakował 57-latka nożem. Po zdarzeniu sprawca uciekł. Niestety w wyniku poniesionych obrażeń pokrzywdzony zmarł.

Śledczy na miejscu przestępstwa wykonali oględziny oraz zabezpieczyli ślady. Na podstawie zgromadzonych przez policjantów i prokuratorów dowodów oraz dzięki skrupulatnej i szczegółowej analizie zebranego materiału ustalono, że związek z zabójstwem ma typowany wcześniej przez śledczych 45-letni obywatel Mołdawii, który aktualnie za popełnione inne przestępstwa przebywa w areszcie śledczym. Okazało się, że podejrzewany mężczyzna półtorej godziny przed zabójstwem popełnił przestępstwo rozboju, w którym zaatakował młodą mieszkankę powiatu tczewskiego i ukradł jej telefon. Wówczas policjanci ustalili, że związek z tym rozbojem ma 45-letni obywatel Mołdawii, którego zatrzymali następnego dnia po zdarzeniu. Za ten czyn zatrzymany mężczyzna w prokuraturze usłyszał zarzut, a sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu.

Wczoraj funkcjonariusze doprowadzili 45-latka z aresztu śledczego do tczewskiej prokuratury, gdzie usłyszał zarzut dotyczący zabójstwa. Po przedstawieniu zarzutów policjanci powtórnie przekonwojowali mężczyznę do aresztu śledczego. Teraz losem obywatela Mołdawii zajmie się sąd.

Za zabójstwo grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

KPP Tczew

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
leon
leon 01.04.2019, 10:23
co za gnuj
Pelplinianka
Pelplinianka 30.03.2019, 08:15
I bardzo dobrze. Żal tylko i to wielki, że życia człowieka juz nie wróci. Dla nas, mieszkańców Pelplina, m***stwo to wielki cios i szok...mam nadzieję, że sprawca resztę życia spędzi w więzieniu, chodź dla mnie to i tak za mała kara.
Led
Led 29.03.2019, 22:23
*** bedziesz *** za to w ***
Pelplin
Pelplin 29.03.2019, 18:30
Nareszcie!!

Pozostałe