Piątek, 18.10.2019

Beltaine & Glendalough. Niezwykłe widowisko w CKiS (ZDJĘCIA)

  • 24.03.2019, 23:20 (aktualizacja 25.03.2019, 19:14)
  • (tt)
Beltaine & Glendalough. Niezwykłe widowisko w CKiS (ZDJĘCIA) fot. (tt) Na scenie tczewskiego CKiS wystąpił zespół Beltaine, któremu towarzyszył zespół taneczny Glendalough.
Podziel się:
Oceń:
W sobotę zgromadzeni widzowie w tczewskim Centrum Kultury i Sztuki obejrzeli niezwykłe widowisko muzyczno-taneczne, będące połączeniem irlandzkiej i bretońskiej muzyki oraz irlandzkiego tańca na żywo.

Na scenie wystąpił zespół Beltaine, któremu towarzyszył zespół taneczny Glendalough. Zespół Beltaine to jeden z najciekawszych zespołów polskiej sceny neofolkowej. Inspirują się szeroko pojęta muzyka tradycyjną, równocześnie muzycznie eksperymentując, czego świadkami byliśmy na tczewskim koncercie. Odwołanie do muzyki celtyckiej urozmaicone zostało elektroniką i nowoczesnym brzmieniem. Beltaine ma za sobą wiele koncertów w Polsce jak i na świecie , grając ma kontynencie amerykańskim czy azjatyckim.

Glendalough to działający od 2003 roku taneczny zespół irlandzki na polskiej scenie. Wielokrotnie zdobywał nagrody na międzynarodowych zawodach tanecznych występując , m.in. w Zjednoczonych Emiratach Arabskich i Szwecji. Tczewska publiczność również doceniła występ artystów, nagradzając każdy występ długimi brawami.

Kto przegapił tczewski koncert, w najbliższym czasie grupa wystąpi jeszcze m.in. w Wejherowie http://www.beltaine.pl/?page_id=18

(tt)

Zdjęcia (24)

Podpięte galerie zdjęć:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe