wtorek, 16 kwietnia 2024 08:00

Wisła pewnie pokonuje Żuławy (ZDJĘCIA, FILM)

We wczorajszym meczu 17 kolejki pomorskiej klasy okręgowej Wisła Tczew podejmowała drużynę Żuławy Nowy Dwór Gdański.
Marcin Rajch zdobył w meczu z Żuławami Nowy Dwór Gdański jedną z bramek.

Autor: (tt)

Już w drugiej minucie Wisła szybko udowodniła, że mecz sprzed tygodnia to tylko drobna wpadka i objęła prowadzenie po bramce Karola Opczyńskiego. W pierwszej połowie obie drużyny grały bardzo szybko co spowodowało, iż kibice oglądali sporo sytuacji podbramkowych. Jednak przez wiele minut żadnemu zawodnikowi pomimo celnych strzałów nie udało się zmienić wyniku za sprawą bramkarzy. Dopiero w 38. minucie na indywidualną akcję z połowy boiska zdecydował się Marcin Rajch i po minięciu kilu zawodników Żuław z pięciu metrów pokonał Bartłomieja Gruszewskiego. Kilka minut później Julian Głowacki otrzymał czerwoną kartkę i goście do końca meczu będą grać w osłabieniu. Ta sytuacja uśpiła czujność piłkarzy Wisły i zamieszanie na polu karnym wykorzystał Piotr Dekarski przerzucając piłkę nad interweniującym bramkarzem. Po pierwszych 45. minutach Wisła prowadziła 2:1.

Po zmianie stron pomimo przewagi gospodarzom nie udawało się powiększyć przewagi bramkowej. Dopiero pod koniec meczu bramkę na 3:1 strzela Karol Kowalczyk, tym samym pozbawiając szans gości na zdobycie chociaż jednego punktu.

Po tym spotkaniu Wisła zajmuje trzecie miejsce w tabeli tracąc do lidera – Pomezanii Malbork jedenaście punktów.

Orzeł Subkowy wygrywa drugi mecz w tej rundzie pokonując na wyjeździe Powiśle II Dzierzgoń 2:5. Bramki zdobywali Michał Domke, Dawid Smoliński, Gustaw Andrzejewski, Krzysztof Kołodziej oraz Maciej Szoska. Keramzyt Szprudowo uległ zaś na wyjeździe rezerwom Chojniczanki 4:1.

W pozostałych meczach padły następujące wyniki: Sokół Zblewo - Gwiazda Karsin 0:1, Tęcza Brusy - BENIAMINEK O3 STAROGARD GD. 0:0, St. Drewnica Czarni Przemysław - Pomezania Malbork 2:6, Pogoń Prabuty - SNRR Borzechowo 5:1, Spójnia Sadlinki - Borowiak Czersk 1:0

Wisła Tczew - Żuławy Nowy Dwór Gdański 3:1 (2:1)
1:0 Karol Opczyński 2'
2:0 Marcin Rajch 38'
2:1 Piotr Dekarski 45'
3:1 Karol Kowalczyk 85'

Wisła Tczew: Szymon Szreder - Łukasz Gajewski (Maciej Roziński), Patryk Wojciechowski, Paweł Kamiński, Dawid Kołodziejczyk (Błażej Piepiórka), Karol Kowalczyk, Karol Skotnicki, Karol Ćwikliński, Kamil Nowaczyk (Daniel Lorkowski), Marcin Rajch, Karol Opczyński (Mateusz Szlija)

Żółte kartki: Łukasz Gajewski, Patryk Wojciechowski, Karol Kowalczyk, Marcin Rajch, (Wisła Tczew) Jakub Mularczyk, Piotr Nieroda, Mateusz Niemyjski (Żuławy Nowy Dwór Gdański)

Czerwone kartki: Julian Głowacki (Żuławy Nowy Dwór Gdański)