Wstępna koncepcja czy kiełbasa wyborcza? Plany co do basenu w Tczewie idą do kosza?

  • 20.03.2019, 07:52 (aktualizacja 20.03.2019, 08:09)
  • Karol Uliczny
Wstępna koncepcja czy kiełbasa wyborcza? Plany co do basenu w Tczewie idą do kosza? poglądowe

Podziel się:

Oceń:

Urząd Miasta nie wycofuje się z pomysłu rozbudowy tczewskiego basenu, jednak zamierza zrealizować zadanie w znacznie uboższej wersji w stosunku do koncepcji, którą upubliczniono tuż przed wyborami samorządowymi. Okazuje się, że zaprezentowany mieszkańcom zakres zadania opiewał na kwotę ok. 50 mln zł, tymczasem magistrat chce wydać na inwestycję nie więcej niż 30 mln zł.

W połowie października magistrat pochwalił się efektami przygotowanej na zlecenie tczewskich urzędników koncepcji funkcjonalnej przebudowy i rozbudowy kompleksu basenów na tczewskiej Kanonce. Opracowanie zakładało rozbudowanie obecnie istniejącego obiektu o nowy basen z ruchomym dnem i trybunami oraz wyposażenie go w liczne elementy do zabaw i rekreacji. 

Cena nas zaskoczyła

Jak informowaliśmy, powołując się miejski portal, rozbudowany basen miałby być wyposażony w wodny plac zabaw, basen rekreacyjny, balon wodny z wodotryskiem, wanny z hydromasażem czy strefę SPA z zespołem kilku saun. Ponadto, mówiono o szansie wzbogacenia go w przyszłości o kolejne elementy, np. zjeżdżalnie. 

– Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańcom, a jednocześnie zdając sobie sprawę, że wybudowanie dużego aquaparku przekraczałoby możliwości finansowe samorządu, przygotowaliśmy wstępną koncepcję rozbudowy istniejącego kompleksu basenów. Mam nadzieję, że zaprezentowany pomysł na rozbudowę spodoba się mieszkańcom – podkreślał prezydent Tczewa za pośrednictwem portalu wrotatczewa.pl. 

Dziś już wiadomo, że spora część zaprezentowanych elementów nigdy nie zostanie zrealizowana. Niespełna pół roku po opublikowaniu koncepcji prezydent Tczewa poinformował, że koszty opracowanego zakresu zadań sięgają 50 mln zł. Tymczasem miasto planuje wydać na ten cel nie więcej niż 25-30 mln zł.  

- Cały czas czekaliśmy na drugą część prac związaną z szacunkami kosztów. Po jakimś czasie firma projektowa przekazała nam informacje, że w tej wersji basen będzie kosztować ok. 50 mln zł. Wszyscy byliśmy zaskoczeni – mówi dziś prezydent Mirosław Pobłocki. - To zdecydowanie za dużo. Wcześniej nie mogliśmy oszacować kosztów, ponieważ trudno porównywać naszą koncepcję z innymi podobnymi budowami. (...)


 

Karol Uliczny

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Parówka skisła
Parówka skisła 20.03.2019, 11:26
Taka kielbacha wyborcza...
A raczej serdela...
Dokładnie wiedzieli ,A teraz głupa palą...
Z resztą duuuuuzo takich perełek jest a ludzie nawet nie wiedzą :-) :-) :-) :-)

Pozostałe